mzl.mqdrcthm.480x480-75

Nový čas

Publikované 3. júna 2011 Napísal v kategórii Aplikácie, Novinky a 1313 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Nový Čas – čerstvé vydanie najobľúbenejšieho slovenského denníka každé ráno 7 dní v týždni!

Vydavateľský dom Ringier Axel Springer Media AG uviedol na mobilný trh aplikáciu určenú pre zariadenia Ipad zobrazujúcu každodenné vydanie denníka Nový čas. Ringier Axel Springer je vedúci multimediálny koncern so sídlom v Bratislave, ktorému patria mediálne značky ako FAKT, BLESK, NOVÝ ČAS a BLIC.

Aplikácia ponúka každý deň v týždni prístup k informáciám v tlačenom vydaní denníka Nový Čas, vrátane sobotnej prílohy Víkend a nedeľného vydania Nový Čas Nedeľa. Čitatelia majú k dispozícii tri druhy plateného prístupu k obsahu. Predplatné na mesiac alebo ešte výhodnejšie predplatné na tri mesiace ponúka viac ako 30-percentnú zľavu v porovnaní s tlačeným vydaním v stánku. Ako doplnková voľba je k dispozícii možnosť kúpiť si vydanie Nového Času jednotlivo, a to za 0,79 €, najnižšiu možnú dostupnú cenu v App Store.

Prostredie je veľmi príjemné a dobre spracované. Jednoducho a rýchlo sa cez ponuku dostanete do kategórií: aktuálny týždeň, kúpené vydania a archív. Všetci predplatitelia získajú po dobu predplatného zdarma prístup do archívu a každú sobotu si môžu stiahnuť aj prílohu Víkend. Príloha sa dá stiahnuť aj zadarmo. Čo by som vytkol je rýchlosť aplikácie. Pri úvodnom spustení sa prostredie dlho načítava a takisto je aj prehľadávanie časopisu z času na čas trhavé.

Zaujímavé sú štatistiky: „Aj po mesiaci od začiatku predaja v App Store láme aplikácia denníka Nový Čas pre Apple iPad slovenské rekordy. Po celý mesiac sa aplikácia drží v TOP 5 najsťahovanejších aplikácií. Zároveň sa nachádza aj medzi piatimi najlepšie zarábajúcimi aplikáciami.“ Vydavateľský dom vypustil túto aplikáciu 11. februára 2011 a od vtedy si ho stiahlo 1500 majiteľov Ipadu z čoho je 80% slovákov.

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print