ako skopirovat filmy do ipad

Ako skopírovať filmy do iPadu, iPhonu

Publikované 16. júna 2013 Napísal v kategórii Tipy a Triky a 39421 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tablet iPad od spoločnosti Apple je vynikajúce zariadenie na prehrávanie multimediálneho obsahu, ktorý si vďaka kompaktným rozmerom môžete pozerať kdekoľvek. iPad dokáže prehrávať slušný počet formátov obsahu, no čo sa týka video súborov, vaše očakávania pravdepodobne nesplní. Pre nových používateľov systému iOS môže byť aj prenos súborov náročnou záležitosťou a preto sme sa rozhodli zverejniť návod, ako skopírovať filmy do iPadu, iPhonu čo najjednoduchším spôsobom prostredníctvom iTunes a aplikácie OPlayer HD. Preto, ak si chcete pozrieť napr. filmy na svojom Apple zariadení a neviete ako na to, postupujte podľa nižšie uvedených krokov. Návod je univerzálny pre Mac, ako aj PC.

Ako skopírovať filmy do iPadu, iPhonu pomocou iTunes

 • Video súbor, ktorý chcete skopírovať do iOS zariadenia si premiestnite na ľahko prístupné miesto.
 • Otvorte iTunes a pripojte svoje zariadenie prostredníctvom USB kábla
 • Stlačte klávesovú skratku alt+cmd+S, ktorá zobrazí postranný panel. V paneli v ľavej časti obrazovky vyberte položku filmy (Movies) v knižnici (nie v zariadení)
 • Presuňte video súbor z vášho umiestnenia do otvoreného okna v iTunes (v prípade, že sa súbor nedá presunúť, nižšie nájdete vysvetlenie)

Ako skopirovat filmy do ipadu

 • Synchronizujte filmy s vašim iOS zariadením
 • Svoje video súbory nájdete v iOS zariadení v aplikácií Videá

Ako skopírovať filmy do iPadu, iPhonu pomocou aplikácie OPlayer HD

Slabú podporu prehrávania video formátov dokáže odstrániť aplikácia OPlayer HD. Proces prenosu filmov, seriálov a iných odlišný od hore uvedenej metódy. Najväčšou limitáciou aplikácie je fakt, že používatelia nebudú schopní prehrávať video vo vysokom rozlíšení, pretože nepoužíva hardvérové dokódovanie. Nižšie nájdete jednoduchý návod, ako skopírovať multimediálny obsah cez túto aplikáciu. Upozorňujeme, že iOS zariadenie musí byť pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti, ako váš počítač.

 • Odkaz na stiahnutie aplikácie OPlayer HD nájdete nižšie. Po nainštalovaní ju na vašom zariadení spustite. 
 • V ľavom dolnom rohu aplikácie sa nachádza ikona symbolizujúca Wi-Fi. Stlačte ju!
 • Vysunie sa nové okno, ktoré zobrazuje adresu pre prístup prostredníctvom HTTP protokolu. Ak zadáte adresu do svojho internetového prehliadača (v našom prípade htto://192.168.1.4:52078), zobrazí sa vám „webová stránka“.

Ako skopirovat filmy do ipadu

 • Stačí ak súbor s video pretiahnete do poľa „Drop files here to upload“ alebo stlačíte zelené tlačidlo „Upload file“ a vyberiete cestu.

Ako skopirovat filmy do ipadu

 • Súbor sa vám takto nahrá bezdrôtovo do vášho zariadenia
 • Na iPade stlačte tlačidlo „Zavrieť“ a v súborových serveroch zvoľte „Moje dokumenty“
 • V tomto adresári by sa malo nachádzať vaše nahrané video. Jeho stlačením spustíte prehrávanie.

Hore uvedené možnosti patria k najjednoduchším spôsobom, ako skopírovať filmy do iPadu, iPhonu. Prvý spôsob bude však fungovať len vtedy, ak sa snažíte skopírovať súbor, ktorý formát podporuje iOS zariadenie. Táto obmedzenosť sa dá vyriešiť skonvertovaním formátu na taký, ktorý je podporovaný, no tomu sa budeme venovať v inom článku.

Aplikácia OPlayer HD je v AppStore dostupná v dvoch verziách, ktoré sa odlišujú cenou. Lite verzia je dostupná zadarmo, no je limitovaná na niektoré funkcie a zobrazuje reklamu. Plná verzia vás výde na nemalú sumu 4,49 €. Nižšie nájdete odkazy na ich stiahnutie. V AppStore sú nachádzajú aj iné riešenia, ktorá sa svojim konceptom moc neodlišujú.

[app url=“https://itunes.apple.com/us/app/oplayerhd-lite-best-free-video/id385896088?mt=8″]

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/oplayer-hd-best-video-music/id373236724?mt=8″]

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , ,

 • yurij

  Mozem odporucit AVPlayerHD. Da sa s nim skopirovat cez http/ftp. Film netreba konvertovat, na ipad3/4 mi zvlada o.i. *.mkv. Ak mate NASku s ftp srv, kopirovanie je to trivialne.

  • AVPlayerHD je taktiež dobrá alternatíva 🙂 Vďaka za radu 🙂

 • Sigi

  Do OPlayer HD to ide aj cez iTunes pri pripojenom iPad-e:
  V iTunes kliknúť na pripojené zariadenie, vpravo sa prepnúť na záložku Aplikácie a prerolovať sa dole, pod zoznamom nainštalovaných aplikácií sa nachádza sekcia Zdieľanie súborov. Tu je zoznam aplikácií (napr. aj nainštalovaný OPlayer HD), ktoré dokážu prenášať súbory medzi počítačom a iPadom. Tu tiež funguje Drag&Drop.

 • Robco

  veľmi dobrý návod, vďaka

 • AdamS

  Mam iPad. Isiel som podla postuu. pomosou alt cmb a S som otvoril okno. Presunut to tam nejde ze ako chytim a prehodim. A nerozumiem tomuto bodu:
  Synchronizujte filmy s vašim iOS zariadením AKO ICH MAM SINCHRONIZOVAT?

 • jožo

  Ďalšia možnosť je z cez smb/zdieľanú sieťovú zložku napríklad vo Windows za použitia ios aplikácie Goodreader a následné „open in“ v nejakom multimediálnom prehrávači ako Avplayer/Nplayer. Nplayer samotný sa dokáže pripájať aj práve cez smb protokol k zdieľanej zložke v počítači a vie aj priamo streamovať, takže netreba kopírovať napríklad video súbor do ios zariadenia.

  A asi posledná možnosť je samozrejme internet. Videá si môžem obklukou poslať cez email/Dropbox/Uložto. Dajú sa aj priamo streamovať z Drobpoxu a netreba ich sťahovať do ios zariadenia…

 • TonyV

  Skusal som stiahnut OPlayer HD v App Store pre moj iPhone 5s ale vobec tam nic take nie je. Nenasiel som to ani v iTunes. Kde teda mozem stiahnut tuto aplikaciu?
  Vdaka

 • Laura Špačková

  Dobry den ,potrebovala by som stiahnut film do iPhonu 3GS , ale stale sa o to pokusam a vsak marne , pretoze stale mi tam vypise taky krizik . Poradte , prosim 🙂

 • gsdgfsd

  , nižšie nájdete vysvetlenie… kde nizsie ?

 • Pingback: APPLEFÓRUM.sk - Diskusné fórum o Apple()

 • TRDTRD

  ako najdem na normalnej klavesnici CMD