iPhone 5s

Začíname s iPhonom: Aktivácia, Apple ID a iTunes (1. časť)

Publikované 27. júna 2014 Napísal v kategórii Seriál, Tipy a triky, Začíname s iPhonom a 15610 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Pokiaľ ste nováčikom vo svete nahryznutého jablka a kultového smartfónu Apple iPhone, máme pre vás pripravený seriál s tipmi a trikmi pre začiatočníkov. V niekoľkých článkoch vás prevedieme aktiváciou, základnými nastaveniami a pridáme aj užitočné rady.

Aktivácia je jednoduchá

Aktivacia iPhonu

Niekoľko základných tipov a trikov, ako ovládať Apple iPhone, nájdete na stránke výrobcu. Pokiaľ máte v rukách nový iPhone, stačí ho zapnúť a na uvítacej obrazovke s rôznymi jazykmi vybrať slovenský. Následne stačí vložiť SIM kartu a môžete sa pustiť do aktivácie a základných nastavení.

Systém iOS, ktorý využívajú mobilné zariadenia Apple (iPhone, iPod Touch a iPad), vás postupne prevedie základnými krokmi, ako je výber jazyka (podporovaná je aj slovenčina), pripojenie na Wi-Fi a vytvorenie používateľského účta Apple ID.

Apple ID

Ak ste vo svete Apple úplne noví, systém iOS vám v niekoľkých rýchlych krokoch pomôže vytvoriť nový účet. Na rozdiel od minulosti, dnes už nie je potrebné iPhone či iné iOS zariadenie pri aktivácii pripájať k PC alebo Macu.

Spolu s novým účtom si môžete vytvoriť aj nový e-mail na doméne @iCloud.com. Nie je to však podmienka a bez problémov si môžete Apple ID vytvoriť s akýmkoľvek iným e-mailom.

Apple ID si môžete vytvoriť aj prostredníctvom PC na webe výrobcu.

Pokiaľ ste niekedy v minulosti kupovali čokoľvek cez iTunes alebo App Store alebo máte e-mail od Apple, tak vaše Apple ID je e-mail a heslo, ktoré ste používali na prihlásenie sa do týchto služieb.

Systém pri registrácii prirodzene vedie k tomu, aby pri ste pri vytváraní účtu zadali aj číslo kreditnej karty. Tá bude použitá napríklad vtedy, ak budete prostredníctvom obchodu s aplikáciami sťahovať spoplatnené položky.

Po vytvorení účtu Apple ID si môžete zvoliť, či chcete využívať aj službu Nájsť môj iPhone, ktorá pomôže pri lokalizácii ukradnutého či strateného zariadenia, prípadne či chcete používať iCloud zálohu, teda automatické zálohovanie všetkých dát v iPhone na Apple servery.

Keď sa pred vami zobrazí základná obrazovka s ikonami, môžete si gratulovať – váš iPhone je pripravený na používanie.

1993484_obr-2013-temy-newsma-ios-ilustrak

iTunes ako synchronizačný nástroj

Nevyhnutnou súčasťou iPhonu je synchronizačný nástroj iTunes, ktorý si nainštalujete do svojho počítača. Slúžiť vám bude na presun obsahu medzi PC a iPhonom.

Pomocou iTunes máte zároveň prístup k základným informáciami o vašom zariadení. Nájdete tu napríklad EMEI číslo či prehľad využitia pamäte. Okrem toho je možné prostredníctvom iTunes iPhone či iné iOS zariadenie zálohovať a taktiež obnoviť z vytvorenej zálohy.

Prvotné zoznámenie s programom netrvá dlho. V iTunes môžete zhromaždiť celý multimediálny obsah počítača. V prehľadnej knižnici, ktorá zahŕňa hudbu, videá, fotky, TV relácie, podcasty  a rádio, sú súbory potom prehľadne utriedené.

Okrem prehrávania hudby slúži iTunes aj na sťahovanie a nakupovanie aplikácií z App Store. Na prístup k internetovým službám Apple budete potrebovať už spomínané Apple ID.

Snímka obrazovky 2014-06-26 o 17.08.37

V ďalšej časti seriálu sa podrobnejšie pozrieme na prácu s iCloud a nakupovanie aplikácií a hier z internetového obchodu App Store.

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print
  • kee

    „Spolu s novým účtom si môžete vytvoriť aj nový e-mail na doméne @iCloud.com.“ – znamená to, že je možné NAJSKOR vytvoriť účet na iCloude a až POTOM Apple ID? .. alebo je podmienkou mať najskôr účet Apple ID a až následne vytvoriť iCloud email? Ďakujem