Snímka obrazovky 2014-12-01 o 10.16.07

Pozrite si porovnanie Apple CarPlay a Android Auto (video)

Publikované 1. decembra 2014 Napísal v kategórii Bleskovky a 2871 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Bitka dvoch najväčších rivalov sa z pola mobilných zariadení presúva aj do sveta automobilov. Tento rok sme totiž boli svedkami predstavenia dvoch multimediálnych systémov, ktoré si to rozdajú na dotykových obrazovkách áut.

Prvým infotainment systémom je Apple CarPlay, ktorý je kompatibilný s iPhonom 5 a novšími smartfónmi od Apple. Konkurenčný systém Android Auto od Google chce zaujať čo najväčšou kompatibilitou, pričom by ho mala nasadiť aj Škoda.

Z toho vyplýva, že sa v našich končinách zrejme skôr dočkáme služby Android Auto, ako Apple CarPlay. Dôvod netreba pritom hľadať ďaleko. Odhliadnuc od podporovaných áut vie integrovaný asistent Google Now toho totiž o Slovensku oveľa viac, než Siri od Apple.

Teraz máme možnosť pozrieť si priame porovnanie toho Apple CarPlay a Google Auto fungujú, vyzerajú a čo ponúknu. Ako môžete vidieť na videu nižšie, systém od Apple stavia na jednoduchosti, pričom ikony veľmi pripomínajú tie z iOS. Google sa so svojím prostredím vyhral o niečo viac a ponúka na obrazovke informácie o počasí, doprave, odhadovanom príchode a podobne. Tiež tu nechýbajú možnosti zareagovať na správu, či notifikácie.

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , , ,

Ďalšie novinky o Androide nájdete na MojAndroid.sk