apple-autonomous-car

Apple dostalo zelenú na testovanie autonómnych áut na verejných cestách

Publikované 15. apríla 2017 Napísal v kategórii Horúce, Správy, Zaujímavosti a 573 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Apple si môže pripísať ďalší bod do svojho technologického portfólia. Tento krát sa jedná o samojazdiace autá, ktoré sú aktuálne veľkou technologickou témou, do ktorej sú zapojené viaceré veľké značky, vrátane napríklad aj takého giganta, akým je Google.

Najnovšie sa do „klubu“ spoločností, ktoré môžu testovať samojazdiace autá na verejných cestách v Kalifornií, pridala aj spoločnosť Apple. Oficiálne povolenie dostalo Apple včera. Pripojilo sa tak k značkám ako Tesla, BMW, Honda, Ford, či napríklad Nissan.

Získanie takéhoto povolenia pritom zahrňuje niekoľko špecifických podmienok, ako napríklad presné predstavenie technológií v každom aute, ktorá spoločnosť plánuje vypustiť na cesty v rámci autonomného testovania.

Koncept samojazdiaceho auta Apple

Koncept samojazdiaceho auta Apple

Apple však nebude testovať žiadne zo svojich áut, o ktorých zatiaľ žiadne konkrétnejšie informácie nemáme. V rámci testovania softvéru boli pre autonómne jazdy vybrané tri autá Lexus RX450h spolu so šiestimi pohotovostnými vodičmi, ktorí majú za úlohu zatiahnuť v prípade, ak niečo nebude fungovať podľa očakávaní.

Zdroj: macrumors.com

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , ,