stories-instagram

Príbehy už používa viac používateľov Instagramu, ako Snapchatu

Publikované 15. apríla 2017 Napísal v kategórii Aplikácie, iOS, Správy, Zaujímavosti a 523 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Príbehy, teda fotografie, alebo videá, ktoré na sociálnych sieťach po určitom čase zmiznú, sa stali silnou zbraňou v boji sociálnych sietí. S týmto fenoménom prišla sociálna sieť Snapchat, no ako to už býva, čo je dobré, rozšíri sa rýchlo. A tak dnes už príbehy ponúka okrem Snapchatu aj Facebook, a to v troch svojich produktoch.

Okrem Facebooku a Messengeru tak príbehy ponúka aj fotografická sociálna sieť, Instagram. A práve Instagram zdá sa túto zaujímavú funkciu využil najlepšie. V najnovšej správe totiž avizuje až 200 miliónov užívateľov, ktorý majú dennú interakciu s príbehmi na tejto sieti.

TIP:Snapchat sa zameriava na iOS, má väčšiu popularitu

Celkovo sa tak jedná o jednu tretinu. Instagram totiž reportuje 600 miliónov užívateľov. Naopak, Snapchat v dennej interakcií s príbehmi zaostáva o približne 50 miliónov užívateľov. Presnejšie má Snapchat v denných príbehoch 158 miliónov užívateľov. Číslo celkového počtu používateľov nevieme.

Facebook však neustále aspekty prebrané od Snapchatu vyvíja, čo má za následok aj veľký nárast používateľov. Nehovoriac o mediálnej podpore, ktorú Facebook všetkým svojím produktom, vrátane Instagramu ponúka. Bude tak zaujímavé sledovať, či neskôr rozširovanie skopírovanej funkcionality originál úplne nepohltia.

TIP:Facebook sa „mení“ na Snapchat. Pridáva príbehy aj mimo Messengeru

Zdroj: macrumors.com

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , ,