iphone-x-2

Apple predstavil budúcnosť iPhonov – iPhone X

Publikované 12. septembra 2017 Napísal v kategórii Horúce, iPhone X a 1283 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Moment, na ktorý sme všetci čakali – prišiel. Apple predstavil vlajkovú loď spoločnosti, predstavil iPhone X.

Popri modeloch iPhone 8, a iPhone 8 Plus, ktoré sú vylepšenými verziami doterajších vlajkových lodí iPhone 7 a iPhone 7 Plus sme boli svedkami predstavenia najlepšieho iPhonu, aký kedy bol od Apple predstavený.

TIP:Apple predstavil iPhone 8 a iPhone 8 Plus – vylepšené 7 a 7 Plus
iPhone X

iPhone X

Nový iPhone X ponúkne edge-to-edge displej s rozmerom 5.8 palcov a celkovým rozlíšením 2436 x 1125 pixelov. Dosiahol tak jemnosť 458 ppi. Displej má nové pomenovanie Super Retina Displej, a jedná sa o vylepšenú verziu OLED displejov.

Rozmer nového iPhone X

Rozmer nového iPhone X

Telo nového iPhone X je ako v prednej časti, tak v zadnej časti pokryté sklom. Odpovedá štandardom pre vode odolnosť, ako aj prachu odolnosť. Dostupný bude v dvoch farbách, a to Space Grey, a Silver. Displej ponúkne vďaka vylepšeným technológiám lepšie a uveritelnejšie HDR, a technológiu Double Vision.

Poďme však k displeju. Ten je podľa očakávaní dizanovo špeciálny. Obsahuje hardvérový predel v hornom status-bare, ktorý sme však videli už na skorších renderoch. Medzi novinky, ktoré iPhone X ponúkne je možnosť odomykania telefónu ťuknutím do displeja, teda „Tap to wake“.

Veľkou novinkou je absencia home buttonu. Celá logika home buttonu, a nie len toho, bola aplikovaná do nového systému „Swipe up from bottom“. Chcete sa dostať na domovskú obrazovku? Chcete spustiť multitasking? Či odomknúť zariadenie? Stačí potiahnúť prstom po displeji z dolnej časti. Úplne sa tak stratil aj senzor odtlačkov prstov. Ten nahradí nová funkcia, Face ID.

iphone-x-swipe-up

iphone-x-swipe-up-multitasking

Ak sa pýtate, ako bude fungovať Siri bez home tlačidla, odpoveď je jednoduchá. Stačí na pár sekúnd podržať tlačidlo pre napájanie.

Novinkou v bezpečnosti je aj technológia Face ID. Tá dokáže rozpoznať tvár, a následne ju použiť ako nástroj na odomknutie zariadenia. Technológií nevadí ani príslušenstvo ako čiapky, zmena fúzov, či nosenie okuliarí. Funguje údaje výborne ako cez deň, tak aj v noci.

iphone-x-face-id

Medzi softvérové novinky osadené do iPhone X sú animoji. Jedná sa o vylepšenie klasických emoji. Animoji však dokážu interpretovať vaše výrazy tváre, do emoji, a vytvoriť tak vaše vlastné pocity v prevedení 3D emotikonov. Na záberoch ktorými boli prezentované boli výrazy výborne čitateľné, a tak je veľký predpoklad, že sa animoji stanú novým prostriedkom v komunikácií, ktorá je dnes cez emoji úplne bežná.

iphone-x-animoji

iphone-x-animoji-2

Novinky sa nevyhli ani fotoaparátom. iPhone X ponúkne rovnako ako iPhone 8 Plus dva fotoaparáty, oba osadené 12 MP. Výborné zábery aj v zlých svetelných podmienkach bude zabezpečené pomocou optík, ktorých svetelnosť je f/1.8 a f/2.4. Vďaka dvojitej optickej stabilizácií obrazu (OIS) nielen pre snímky, ale aj pre video, budú zábery bez zbytočných otrasov. Vďaka A11 čipu je naviac OIS prepočítavané následne aj digitálne, čo dodáva stabilizácií ešte lepší efekt.

iphone-x-camera

Rovnako ako iPhone 8 Plus, aj iPhone X dostane vylepšený Portrait mód, spolu s prídavkom Portrait Lightning mode. Novinkou je v tomto prípade podpora oboch technológií aj pre prednú kameru iPhone X.

iPhone X samozrejme podporuje technológie AR spolu s technológiou Metal 2, rovnako ako modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Samozrejmosťou je aj podpora Qi nabíjania, ktorú však pri iPhone X Apple ešte vylepšil.

Oznámil totiž nové zariadenie, AirPower, vďaka ktorému budete môcť nabíjať všetky svoje Qi zariadenia (iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch Series 3 či AirPods) naraz.

Apple AirPower

Apple AirPower

iPhone X bude dostupný v dvoch variantách, a síce v 64 GB a 256 GB verzií. Jeho štartovacia cenovka je 999 USD, a predobjednávky budú možné od 27. októbra 2017. Prvé kusy k svojim majiteľom tak prídu už 3. novembra tohto roku.

iphone-x-featured

Uvidíme, ako nový iPhone X zatrasie trhom s mobilnými telefónmi, a už teraz sa tešíme, keď tento nový kúsok budeme držať v rukách.

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , ,