iphone-8-back

Apple predstavil iPhone 8 a iPhone 8 Plus – vylepšené 7 a 7 Plus

Publikované 12. septembra 2017 Napísal v kategórii Horúce, iPhone 8 a 1070 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Očakávali sme dva telefóny, iPhone 8 a iPhone X. Apple nás však prekvapil, a predstavil celkovo až tri telefóny. Teraz si predstavíme dva z nich. Jedná sa o vylepšené modely iPhone 7, a iPhone 7 Plus. Nemajú však prívlastky „s“, jedná sa o modelovú radu 8.

Oba telefóny sú vode odolné a prachu odolné, rovnako ako predchodcovia. Osadené budú Retina HD displejom, ktorý bude rozprestretý na displejoch s uhlopriečkou 4.7 palcov pre model iPhone 8, a 5.5 palcov pre model iPhone 8 Plus. Oba telefónu budú naviac osadené novým čipom A11 Bionic, ktorý vďaka šiestim jadrám, 64 bitovej technológií a podpore vlastného GPU od Apple, robí telefón o 30 % rýchlejší oproti jeho predchodcom.

Čip A11 Bionic

Čip A11 Bionic

Potešíme aj fanúšikov zvuku. Apple totiž do oboch modelov, ako do iPhone 8, tak do iPhone 8 Plus pridal stereo reproduktory.

Vylepšené sú však aj kamery. Kým iPhone 8 bude mať 12 MP kameru, iPhone 8 Plus bude mať obe kamery 12 MP s podporou optickej stabilizácie obrazu (OIS). V oboch prípadoch, ako pre iPhone 8, tak pre iPhone 8 Plus sa jedná o nové senzory pre kamery.

Pre iPhone 8 Plus sa jedná o kamery so svetelnosťou f/1.8 a f/2.8, čo sú výborné čísla. Vďaka senzorom tak bude možné fotiť lepšie zábery napríklad pri zlých svetelných podmienkach, avšak zrýchli sa aj autofocus.

Fotografia z nového iPhone 8 Plus

Fotografia z nového iPhone 8 Plus

Model iPhone 8 Plus bude podporovať novú funkciu Portrait Light Mode, ktorá pridá do už existujúceho Portrait mode možnosť  zmeny svetelných podmienok v reálnom čase. Na výber bude z rôznych možností, vďaka čomu bude možné ešte pred odfotením samotného Portrait mode snímku vylepšiť ho v podstate do najlepších detailov.

Hráčov určite poteší hardvér a softvér nadizajnovaný priamo pre AR. Vďaka tomu budeme môcť v týchto modeloch odohrať súboje online v reálnom čase v AR. Apple má už v tomto momente niekoľko hier, ktoré podporujú AR vďaka technológií Metal 2. Hranie v reálnom čase je rýchle a vďaka vylepšeným procesorom bez sekania a zbytočného trhania.

iphone-8-online-ar-games iphone-8-online-ar-games-2

Apple ponúkne však nové senzory aj pre aplikácie a nie len pre hry. Vďaka tomu bude AR dostupné v rôznych odvetviach. Na území USA tak bude možné sledovať pri zápasoch NFL napríklad hráčov v reálnom čase. Jedna z aplikácií dokonca podporuje možnosť sledovania hviezd priamo v reálnom čase pomocou AR.

NFL AR

NFL AR

Veľkou novinkou je aj bezdrôtové nabíjanie nových iPhone 8 a iPhone 8 Plus technológiu Qi wireless. Podporované príslušenstvá budú minimálne od spoločností Mophie a Belkin. Vďaka Qi tak budeme môcť nabíjať svoj iPhone 8 a iPhone 8 Plus všade, kde je tento štandard dostupný.

Qi štandard pre bezdrôtové nabíjanie

Qi štandard pre bezdrôtové nabíjanie

Cena nových modelov začína od 699 USD pre model iPhone 8, 799 USD pre model iPhone 8 Plus. Predobjednávať modely je možné od 15.septembra, dostupné budú od 22.septembra. Veľkostné kapacity ostali nezmenené.

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , ,