WWDC 2018

Apple včera predstavoval- máme nový macOS 10.14 Mojave

Publikované 5. júna 2018 Napísal v kategórii Mac, Novinky, OS X, Správy a 301 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Už je tradičné stretnutie pre letom. Apple na svojej konferencii v júni uvádza softvérové novinky, ktoré pustí v ostrej a finálnej verzii do sveta v septembri až novembri, toho istého roka. Dnes uvádzame nový mac OS Mojave. Názov jasne deklaruje prítomnosť Mohavskej púšte a preto máme medzi novinkami aj tmavý mód. Aspoň tak, si to vysvetľujem ja. Pokročme však pri predstavení ďalej.

Desktop Stacksprinesie s macOS Mojave ľahké usporadúvanie ikon a súborov na ploche, kde väčšinou vládne chaos. Funkcia ich usporiada do inteligentných pruhov a zachová aj ich kategorizáciu na fotky, súbory a podobne.

Nasleduje Gallery View,ktorá nám prinesie priamo do Finder prehliadača ukážky súborov a fotografií cez efekty. Môžeme tak listovať cez súbory alebo fotografie, vcelku príťažlivým spôsobom a zároveň máme k dispozícii aj kompletné informácie o vybranom obsahu.

Prepojenie macOS s iOS bude zaobstarávať Continuity Camera, ktorá vám umožní na macu cez tlačidlo myši otvoriť fotoaparát na iPhone, ktorý je pripravený na fotografovanie. Tu zatiaľ tápam, na aký účel by som to osobne využíval.

Apple pridáva aj News a Stockspre macOS, teda aplikácie, ktoré u nám dobre známe z iOS. Prinesú v zásade identickú funkcionalitu, iba na veľkých obrazovkách iMacu alebo MacBooku.

Apple mení aj vzhľad Mac App Storu, ktorý sa priblížil vzhľadu iOS. Je to skôr vizuálna premena, užívateľ vecne zmeny nedostane.

Ak by ste chceli systém vo svojej prvej BETA verzii testovať, je tu už táto možnosť. Aj pre verejnosť, bez vývojárskeho účtu. Na hlavnú stanicu, na ktorej pracujete, by som to neodporúčal, aj keď minulý rok som to riskol na MacBooku 12“ a prežil som plné pracovné nasadenie až do vydania finálneho macOS High Sierra.

zdroj foto: apple

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , , , ,