sispravnyslovak

Si správny Slovák? – otestujte si vedomosti o Slovensku.

Publikované 12. decembra 2011 Napísal v kategórii Slovenské aplikácie a 2072 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Ako by ste definovali správneho Slováka ? Určite jednou črtou je poznanie vlastných dejín a svojej krajiny. Ak by ste si tieto vedomosti chceli odskúšať, slovenský developer Andrej Kovalčík, Vám prináša iOS aplikáciu „Si správny Slovák?“. Ponúka 3 úrovne a viac ako 220 rozmanitých otázok , na základe ktorých vyhodnotí konečný výsledok s vtipným podtónom.

Aplikácia je veľmi jednoduchá, no má svoje čaro. Po spustení sa zoznámite s prostredím aplikácie, ktoré tvoria 4 ponuky: „Štart“, „Nastavenia,“ „Info“ a „Najvyššie skóre“. Je  jasné čo bude „Štart“ predstavovať, no ešte predtým odporúčame otvoriť si nastavenia. Tu si môžete zvoliť meno a nastaviť úroveň obtiažnosti otázok.

Stlačením tlačidla „Štart“ spustíte vedomostnú hru, v ktorej sa rozhodne o Vašom osude, ako Slováka. Odpovedáte na 25 otázok, pričom vždy máte na výber 4 možnosti. Ak je otázka príliš ťažká, môžete s výhodou využiť tlačidlo „Pomoc“ a jeden krát odhaliť správnu odpoveď. Po troch chybných odpovediach, Vám aplikácia stanoví hodnotenie, ktoré môžete zdieľať na Facebook:

  1. Správny Slovák
  2. Národniar
  3. Uvedomelý občan
  4. Sedliacky rozum
  5. Čierna ovca

Čo by sme hodnotili negatívne je množstvo otázok a rovnaké usporiadanie ponuky odpovedí. Po niekoľkých opakovaniach sme boli schopný naučiť sa väčšinu odpovedí, no čo nám viac vadilo bolo rovnaké usporiadanie odpovedí pod otázkou. Určite by viacero užívateľov uvítalo náhodne usporiadanie.

Aplikácia je zábavná a bavila nás. Je to možnosť dozvedieť sa, aké máte informácie zo súčastnosti a histórie Slovenska, no určite sa aj niečo naučíte.

„Si správny Slovák?“ je dostupná na AppStore za 0,79€ pre všetky zariadenia, a je možné zakúpiť ju kliknutím na nasledovný odkaz:

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/si-spravny-slovak/id482968632?mt=8″]

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : ,

  • Peter

    preco tu pisete ze zdarma ked je to platene,nezavadzajte spotrebuitelov,dajte si to na poriaDOK,DAKUJEM,

  • Kde je prosím ťa napísané, že je zdarma ? Dole v texte je napísané, že je za 0,79 centov, odvtedy sa najnižšia možná cena v AppStore zmenila na 0,89 centov, čo je napísané taktiež pod recenziou.