images

5 trikov s klávesnicou, o ktorých by ste mali vedieť.

Publikované 13. februára 2012 Napísal v kategórii Tipy a triky a 3881 Views

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Ak ste si len nedávno zadovážili iPhone/iPad/iPod touch a ste nový v rodine Apple zariadení, pravdepodobne ešte nevužívate funkcionalitu klávesnice naplno. Práve pre Vás je tu niekoľko tipov, ako zvíšiť produktivitu.

 1. Špeciálne symboly
  Nemôžete nájsť požadovaný znak na klávesnici ? Napr. $ jednoducho nájdete stlačením a podržaním klávesy eura, čím otvoríte ponuku alternatívnych znakov meny. Podobne to funguje pre rôzne iné klávesy. Stačí vyskúšať a zapamatať si ich umiestnenie.
 2. Medzinárodná klávesnica
  Ak komunikujete s priateľmi a známymi z iných krajín, určite oceníte voľbu rôznych klávesníc. Prejdite do Nastavenia -> Všeobecné -> Klávesnica-> Medzinárodné klávesnice a vyberte si z ponuky. Odteraz sa umiestni na klávecnici nové tlačidlo, ktorým si prepínate krajinu. Stlačením a podržaním sa ponúkne rýchly zoznam.
 3. Rýchle vkladanie domény
  Určite ste si pri zadávaní url adresy v safari všimli klávesu .com. Klasicky po stlačení a podržaní tejto klávesy vybehne ponuka aj pre ostané domény.
 4. Vymazanie textu gestom
  Otravné čakanie na mazanie dlhého textu môžete vyriešiť veľmi elegantne. Jednoduchým zatrasením zariadenia sa otvorí ponuka pre vymazanie textu.
 5. Rýchle ukončenie vety
  Normálne vetu ukončíte stlačením bodky a medzery. Problém je v tom, že pre napísanie bodky musíte stlačiť klávesu symbolov a potom samotnú bodku. Môžete si to trochu zrýchliť dvojitým stlačením medzery. Ak táto funkcia nieje povolená musíte ísť do Nastavenia -> Všeobecné->Klávesnica  a povoliť Skratka „.“

 

Tento článok je určný hlavne pre začiatočníkov. Ostatný ste na to už určite prišli a ak viete o ďalších skratkách, napíšte ich do komentárov a my ich pridáme.

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterZdieľať na Google PlusZdieľať na LinkedInZdieľať na EmailZdieľať na Print

Tagy : , , , , , ,