MojiPhone

AirPods už máme na trhu nejakú tú dobu, a aj keď uvedenie sprevádzali zdržania, dnes už relevantná časť užívateľov má čo to so slúchadlami odžité. To, že sa jednalo o obrovský skok na trhu s bezdrôtovými slúchadlami potvrdzuje aj najnovší report slice intelligence, ktorý porovnáva trhový podiel na poli bezdrôtových slúchadiel pred, a po príchode Apple AirPods.

Kým pred príchodom bola najväčším hráčom značka Beats, ktorá si s podielom 24.1 % získala takmer štvrtinu podielu z celého trhu. Za ňou sa držala značka Bose, a treticu uzatvárala Plantronics. Razantná zmena však prišla po vydaní Apple AirPods. Tie si za dobu svojej existencie dokázali získať štvrtinu trhu, ktorú nemali ani Beats pred príchodom AirPods. Beats tak prišli o takmer 10% svojich zákazníkov, pričom túto stratu spolu s Apple využila aj značka Bose, ktorá si naopak o viac než 5% polepšila.

aipords-podiel

Prvotný ošiaľ z AirPods už síce opadol, no stále sa dá očakávať relatívne veľká popularita a dopyt po slúchadlách. Rovnako sme zvedavý, ako bude reagovať Beats na túto stratu, a či na trh prinesie niečo, čo by mohlo túto stratu kompenzovať.

Zdroj: macrumors.com

12. januára 2017
Fotománia

+