MojiPhone

Už teraz si určite hovoríte, že Apple Music nemohol mať šancu predbehnúť najpoužívanejšiu platenú platformu na počúvanie hudby – Spotify. Vec sa má tak, že pravdu máte, ale aj nie.

Apple Music síce nemá viac užívateľov, ktorý za službu aktívne platia, ale viac unikátnych používateľov za mesiac, hlavne vďaka skušobnému programu, vďaka ktorému si prípadny záujemcovia môžu službu odskúsať na 3 mesiace zadarmo.

Vďaka štatistike zo stránky vertoanalytics.com máme pekný prehľad o tom, v akom množstve ľudia z celého sveta používajú tie najznámejšie hudobné platformy vôbec.

verto-analytics-index-streaming-music-chart

Zdroj: vertoanalytics.com

Spotify je stále lepšie

Aj keď za mesiac je na platforme Apple Music viac uníkátnych a teda nových používateľov ako na Spotify, začiatkom tohoto mesiaca Spotify dosiahlo miľník 50 miliónov užívateľov s aktivovaným plateným odberom. To je oproti Apple Music o 30 miliónov viac. Spoločnosť Verto analytics však do svojej štatistiky u Apple Music započítalo len mobilné zariadenia, takže ak by sme pripočítali Desktop zariadenia, číslo by bolo určite väčšie.

Hneď po Apple Music skončilo rádio Pandora, ktoré si prekvapivo vybojovalo 2. miesto, aj keď v našich končinách nie je až tak populárne. Ďalej je už spomínaný Spotify, iHeartRadio a už dosť známy a aj u nás využívany SoundCloud. Ostatné platformy a ich začlenenie v rebríčku si môžete pozrieť na obrázku vyššie.

Zdroj:  vertoanalytics.com

30. marca 2017
Fotománia

+