MojiPhone

Pred pár dňami, známy YouTuber „EverythingApplePro“ natočil video, kde porovnáva najnovšiu vlajkovú loď Samsung Galaxy S8 s už takmer polroka starým mobilným zariadením, iPhone 7 Plus.

Samsung Galaxy S8 sa môže ako jediný chváliť s najnovším a najlepším procesorom Snapdragon 835 od Qualcommu. Ďalej obsahuje 4GB LPDDR4 RAM, ktorá je o 1 GB väčšia ako u iPhone 7 Plus. Ako to však býva aj u predchádzajúcich modelov od Samsungu, ich papierová špecifikácia je vždy o niečo lepšia v porovnaní s najnovším iPhone zariadením. Otázkou však je, čo všetkých potencionálnych zákazníkov naozaj zaujíma? Táto otázka záleží na každom z nás a preto ju nejde jednoznačne zodpovedať, keďže každý si svoje ideálne zariadenie predstavuje inak, a každému vyhovuje na danom systéme niečo iné.

Ale ako to už býva zvykom pri vydaní novej vlajkovej lode od značky Samsung, menšia súťaž, respektíve „závod“, kde sa ukáže ktoré zariadenie je rýchlejšie (či to od Applu, alebo to od Samsungu) nesmie chýbať.

Vo videu môžete vidieť už typické porovnávanie štýlu otvárania aplikácií, spolu s testovaním hier a renderovaním 4k videa. Na videu si môžete všimnúť, že ani jeden telefón nebol v nevýhode a bol teda testovaný férovo.

Konečný výsledok

V konečnom výsledku vyjde ako víťaz, už skoro polroka starý, iPhone 7 Plus, ktorý nabral obrovský náskok vďaka veľmi rýchlemu renderingu už spomínaného 4k videa. Väčšina aplikácií sa na novom Samsungu otvára pomerne veľmi rýchlo, aj keď bolo viacmenej jasné, že aplikácie, ktoré sú optimalizované presne na operačný systém iOS tento test vyhrajú.

Za zmienku určite stojí aj samotné hodnotenie procesoru, vykonávané pomocou aplikácie Geekbench 4, kde síce vyhral Samsung Galaxy S8 Snapdragon 835 procesor, ale len o 12 bodov viac ako u iPhone 7 Plus A10 Fusion procesoru. Aj grafický čip na Samsung zariadení vyhral v boji o lepšie hodnotenie v aplikácií Antutu Benchmark, už však o slušný počet bodov, ktorý je ukázaný vo videu vyššie.

Oba mobilné zariadenia sa držali veľmi dobre a popravde záleží len na užívateľovi, ktorým smerom sa vyberie.

Zdroj: YouTube

10. apríla 2017
Fotománia

+