MojiPhone

Po dlhšom čase tu máme konečne novú verejnú verziu iOS, ktorá bola testovaná v beta verziách niekoľko mesiacov. iOS 10.3 si môžete stiahnuť typicky cez nastavenia, alebo pomocou iTunes v počítači. Dočkali sme sa veľa vylepšení čo sa týka stability a rýchlosti, ale aj zabezpečenia.

Apple ID profil

V nastaveniach sa nám od tejto novej verzie navrchu zobrazuje po novom sekcia s našim Apple ID. Po kliknutí naň môžeme zmeniť všetky hlavné nastavenia vášho Apple ID, ako napríklad rodinné zdieľanie, heslá, platobné karty a iné nastavenia ktoré súvisia s Apple ID a iCloudom.

Find My AirPods

Určite ste už postrehli, že Apple len nedávno pridal do svojej zbierky zariadení aj nové AirPody. Sú to inteligentné bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú špeciálne optimalizované pre Apple zariadenia. Ako som už spomínal sú však bezdrôtové a nie je problém ich rýchlo stratiť. Apple tak vyhovel zákazníkom a vo verzii iOS 10.3 predstavil aplikáciu Find My Airpods, pomocou ktorej do AirPodov prehrá hlasitý zvuk a mali by ste ich tak rýchlo a bez problémov nájsť.

find-my-airpods

Zdoj: cultofmac.com

iCloud úložisko

V iCloud nastaveniach je teraz možné zobraziť pozostatok voľného úložiska. Nová sekcia nám zobrazuje pekné grafické vyobrazenie ktoré ukazuje koľko miesto je použitého a ktoré typy súborov.

Podcast widget

Na prednej strane, kde sa zobrazujú vaše widgety je od novej verzie možné pridať aj Podcast widget.

CarPlay

Carplay

Zdroj: cultofmac.com

Na systéme CarPlay sme sa tiež dočkali pár drobných zmien. Na ľavom okraji displeja teraz môžeme vidieť 3 posledné otvorené aplikácie. V aplikácii Mapy sa po novom zobrazujú EV nabíjacie stanice.

Apple File System

V novom iOS 10.3 nám Apple pripravil nový „Apple File System“, ktorý nám zabezpečuje lepšie šifrovanie a bezpečnosť našich súborov.

Animácie aplikácií

Aj toto menšie vylepšenie môžeme brať ako plus. Apple trošku pozmenil animáciu pri zatváraní a otváraní aplikácií, kde mierne zväčšil zakrivenie rohov, ktoré môžete vidieť pri otváraní/zatváraní aplikácie. Voľným okom možno nie na prvý pohľad viditeľný rozdiel, ale ak prechádzate zo staršieho iOS, určite si to všimnete.

Počasie v mapách

Používatelia iPhonov s 3D touchom teraz môžu silnejším stlačením na ikonu počasia v aplikácii Mapy, pre zobrazenie v ich danej oblasti.

Zdroj: cultofmac.com

28. marca 2017
Fotománia

+