MojiPhone

Spoločnosť IHS Market, ktorá sa zaoberá sledovaním predajov viac ako 350-tich modelov najznámejších smartfónov, priniesla štatistiku pre rok 2016. A ako fanúšikovia Apple, sa môžeme tešiť. Až štyri prvé priečky totiž patrili telefónom iPhone.

Z celkovo prvých desiatich zariadení obsadil Apple prvé štyri priečky. Samsung mal síce v prvej desiatke až päť modelov, no prvý model obsadil až piate miesto. Okrem Apple a Samsungu sa do TOP 10 dostal aj telefón Oppo A53, ako jediný zástupca inej značky.

Najlepšie predávaným telefónom minulého roka sa teda stal iPhone 6S, z približne 60-timi miliónmi predaných kusov. Za ním nasleduje iPhone 7 s niečo viac ako 50-timi miliónmi, a potom sa už počty postupne znižujú. iPhone 7 Plus, ako aj iPhone 6S Plus sa držia niekde nad tesne 25 miliónmi predaných kusov, a uzatvárajú zariadenia Apple.

Zdroj: macrumors.com
Zdroj: macrumors.com

Nasledujú dva telefóny spoločnosti Samsung, a síce Galaxy S7 Edge, a Galaxy J3. Obidva telefóny, spolu s Oppo A53 sú niekde na hranici 25 miliónov predaných kusov. Posledné tri miesta v prvej desiatke drží Samsung Galaxy J5, Galaxy S7, a Galaxy J7. Všetky majú predajnosť tesne pod hranicou 25 miliónov kusov.

Zdroj: macrumors.com

25. marca 2017
Fotománia

+