MojiPhone

Otázka bezpečnosti mobilných telefónov hrá veľmi významnú úlohu, nakoľko niektoré aplikácie, ktoré si denno-denne sťahujeme môžu odosielať citlivé informácie o polohe užívateľa, jeho kontakty a dokonca aj číslo UDID. Forbes upozornil na štúdiu z Kalifornskej univerzity v Santa Barbara, v ktorej sa výskumný pracovníci venovali téme, ako a kde posielajú iPhone aplikácie užívateľské dáta.

Po vytvorení aplikácie PiOS, ktorá monitoruje odosielané dáta z iOS aplikácií, podrobili testu 1407 free aplikácií z čoho 825 bolo stiahnutých z AppStoru a 526 z repozitára BigBoss na jailbreaknutom iPhone. Výsledky boli znepokojivé a prišlo sa na zaujímavý záver:  Aplikácie z AppStore odosielajú v priemere viac užívateľských dát ako aplikácie z Cydie.

21 percent testovaných aplikácií z AppStore odoslalo bez povolenia UDID číslo zariadenia, 4 percentá aplikácií odoslalo lokalizačné údaje a 0,5 percenta odoslalo kontakty. Pomerne veľký podel nemyslíte ?

Pri testovaní jailbreak aplikácií z Cydie odoslali UDID čísla len 4 percentá aplikácií a len jedna GPS súradnice a kontakty. Očividne developeri jailbreak aplikácií rešpektujú súkromie užívateľov viac, ako samotný Apple.

Zdroj: Forbes

16. februára 2012
Fotománia

+