MojiPhone

Mac Pro. Toto nové zariadenie od spoločnosti Apple síce nepríde tento rok, ale už aj tak o ňom máme pár základných informácií. Bude založený na úplne novom dizajne ktorý bude ľahšie aktualizovateľný v pravidelných intervaloch. Spolu s novými monitormi značky Apple vám ponúkame veľkú kopu noviniek.

Apple nám dosť nečakaným spôsobom prezradil ich plány do budúcna, za pomoci skupiny žurnalistov, vrátane Johna Grubera, ktorý o tom upozornil na svojom blogu. Marketingový šéf Apple nám taktiež prezradil, že spoločnosť Apple „kompletne prerobí celý Mac Pro“.

„Máme tím, ktorý na ňom práve teraz tvrdo pracuje. Chceme ho navrhnúť tak, aby sme ho mohli udržať svižný s pravidelnými vylepšeniami.,“ povedal. „Sme odhodlaní urobiť ho našim high-end zariadením. Bude to desktopový systém, navrhnutý pre našich náročných profesionálnych zákazníkov.“

Nový Mac však nie je všetko. Spolu s ním sa dočkáme nového „pro displeja“, ktorý bude súčasťou modulárneho dizajnu Mac Pro. Hovorí sa, že obe novinky, na ktorých bude Apple usilovne pracovať, sa budú dať zakúpiť už v spomínanom roku 2018.

ilustracna_foto_apple_monitor

Ilustračná foto

Má Apple stále záujem o Mac Pro?

Aj keď mnohí z nás sa obávali, že Apple má teraz malý záujem o trh zariadení zo série PRO, odborníci povedali, že v tomto prípade to našťastie nie je pravda. Prieskumové spoločnosti ukazujú, že všetkých 30% majiteľov Mac používajú aspoň jednu „profesionálnu aplikáciu“ – tým sa myslí aplikácie na tvorbu hudby, editáciu videa, grafický dizajn a vývoj softvéru – polovica z nich viac ako raz týždeň. Týchto 30% je to, čo Apple považuje za svoj „profesionálny trh“.

Aj navzdory početnému množstvu „pro používateľov“, Apple uviedol, že notebooky sú medzi používateľmi najpopulárnejšie, nasleduje ich iMac. To je dôvod, prečo má spoločnosť Apple väčšiu prioritu nové MacBook Pro a iMac zariadenia.

Do roku 2018 je zatiaľ síce ešte ďaleko, ale už teraz pevne verím, že Apple aj u tejto menej populárnej sérii produktov poskytne ich skvelé služby na maximum.

mac-pro

Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj: appleinsider.com

4. apríla 2017
Fotománia

+