MojiPhone

Dostali ste na Vianoce iPhone? Gratulujeme! A či už je to iPhone 6s, 6s Plus, 7, či 7 Plus, alebo akýkoľvek iný, pamätajte, že sa vám otvorili dvere do nového sveta. Do sveta inovácií, excelentných aplikácií, a úžasných vlastností. Aby ste ale svoj iPhone využili naozaj, naozaj naplno, pripravili sme si pre vás TOP 10 aplikácií, ktoré si URČITE nezabudnite do svojho nového iPhonu nainštalovať.

Facebook

Sociálne siete vládnu svetu. A vďaka mobilným telefónom, môžeme byť v spojení kdekoľvek, a kedykoľvek. Fenomén zvaný Facebook je dnes dostupný všade, a to vrátane našich zariadení. Stále aktualizovaná aplikácia prináša napríklad aj také novinky, ako live streamovanie videa, či farebné statusy, ktoré ale zatiaľ pre iOS nemáme. Každopádne, Facebook by v starter packu chýbať určite nemal.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook, Inc.
Price: Free+

Snapchat

Postovanie fotiek, ktoré zmiznú po 24 hodinách, či rôzne textové odkazy do fotiek, dnes už dokáže Instagram, či Messenger od Facebooku. Snapchat je však klasika. Ako prvý prišiel s fenoménom chatu v podobe fotiek. Veď koniec koncov, táto aplikácia sa skladá práve zo slov Snap (čiže snímka) a Chat. Iba v Snapchate však fotky, či videá zmiznú po ich prehraní. To je práve ich výhoda. Ak viete o priateľoch, ktorí sú na tejto sociálnej sieti, bez váhania sťahujte!

Snapchat
Snapchat
Developer: Snap, Inc.
Price: Free+

WhatsApp

Ak vás nebaví iba čisté chatovanie, skúste si cez internet napríklad zavolať! Na toto vám poslúži aplikácia WhatsApp. Funguje na princípe autorizácie pomocou telefónneho čísla, avšak samostatné volanie prebieha cez internet, a to ako cez WiFi, tak cez mobilné dáta. Ak máte u svojho operátora predplatené dáta, nie je tak nič jednoduchšie, ako šetriť peniaze za klasické volania. A nehovoriac o hovoroch, napríklad zo zahraničia.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Outlook

Email je neoddeliteľnou súčasťou dnešných smartfónov. A aj keď je klientov niekoľko, okrem toho vstavaného vo vašom iPhone si určite nezabudnite nainštalovať Outlook. Podporuje nie len viacero účtov, ale napríklad aj kalendáre, či vlastné podpisy pre každý účet. Prináša tiež príjemný vzhľad, a okrem toho skratky, ktoré poznáte napríklad u aplikácie Gmail. Za nás sa Outlook osvedčil ako excelentný emailový klient.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook
Price: Free+

Instagram

Instagram je najlepšou sociálnou sieťou pre zdieľanie fotiek. Je v podstate to isté, ako Facebook, ale pre fotky. Populárna je aj možnosťou označovania, like-ovania fotiek, či hashtagov, teda výrazov, či kľúčových slov, vďaka ktorým môžete vyhľadávať fotky práve tej témy, ktorá vás zaujíma. Okrem toho podporuje aj moderné marketingové nástroje ako reklama, či prepojenie s inými sociálnymi sieťami, napríklad Facebookom. Chcete dať svetu vedieť o svojich nových záberoch z iPhonu? Instagram je to pravé!

Instagram
Instagram
Developer: Instagram, Inc.
Price: Free

YouTube

Kým Instagram je kráľom fotiek, YouTube je kráľom videa. Poznáte ho všetci, a vďaka vášmu novému iPhonu ho môžete mať aj vo svojom telefóne. Vďaka synchronizácií profilu máte celú históriu, zoznamy, aj obľúbené videá vždy na dosah. A tak ako Facebook, aj YouTube ponúka live stream, ako aj nahrávanie videí priamo z telefónu.

YouTube: Watch, Listen, Stream
YouTube: Watch, Listen, Stream
Developer: Google LLC
Price: Free+

Yahoo Weather

Je december, a počasie je mimoriadne nevyspytateľné. Preto je dobré vedieť, aké počasie vás čaká. A aj keď iPhone sám o sebe ponúka veľmi dobrú aplikáciu na počasie, Yahoo Weather je o niečo krajšie spracovaná, a ponúkne viacero údajov. Dokáže taktiež vyberať rôzne obrázky, ktoré sú priamo z vašej lokácie, a menia sa podľa aktuálnych podmienok, ktoré vo vami zvolenej lokalite pôsobia. Predpoveď snehu, dažďa v 15-minútových intervaloch, tlak, vietor, či pocitová teplota? Áno, toto všetko Yahoo Weather ponúka. Určite ho vyskúšajte!

Yahoo Weather
Yahoo Weather
Developer: Yahoo
Price: Free

Motion Stills

Dostali ste na vianoce iPhone 6s, 6s Plus, 7, či 7 Plus? Tak táto aplikácia premení jednu z dôležitých funkcií, Live Photos, na zdieľateľný objekt. Chcete ukázať svoje Live Photos okoliu? Vďaka aplikácií od Google, Motion Stills, sa Live Photo premení na GIF, teda pohyblivý obrázok, a ten už môžete bez problémov kdekoľvek zdieľať. Výborná možnosť, ako čaro pohybu vašich snímkov ukázať všetkým!

Motion Stills - GIF, Collage
Motion Stills - GIF, Collage
Developer: Google LLC
Price: Free

Netflix

Televízia je dnes už bežnou súčasťou našich telefónov. Ak si však chcete vyberať, čo budete sledovať, a kedy, Netflix je tá pravá voľba. Streamovacia služba ponúka nekonečný zoznam filmov, či seriálov, ktoré vás zabavia, postrašia, ale aj naučia kopu nových vecí. Prehrávanie v HD nie je problém, ako aj možnosť pridať viacero zariadení. Podrobné filtre, informácie o programoch, výber jazyka či titulkov? Pre Netflix samozrejmosť. Ak ste fanúšikovia televízie, programov, a seriálov, Netflix je takmer povinnosť.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free+

Timehop

Každé ráno sa zobúdzať s tým, čo ste robili pred rokmi presne v tento deň? Presne na toto slúži Timehop. Ponúka pripojenie sociálnych sietí, ako aj napríklad Google Fotiek, či fotiek z vášho iOS zariadenia. Facebook, Instagram, či Twitter je samozrejmosťou. Vďaka tomu si každý deň môžete pozrieť, aké statusy ste zdieľali, či aké fotky ste v konkrétny deň odfotili. Ideálna aplikácia pre spomienky, ktorú by ste nemali vynechať.

Timehop - Memories Then & Now
Timehop - Memories Then & Now

Zdroj: theverge.com

26. decembra 2016
Fotománia

+