MojiPhone

Trh s robotickými vysávačmi neustále napreduje. Môžu za to jednak vysoké investície do vývoja a marketingu, ale aj dopyt spotrebiteľov, ktorí sa zaujímajú o efektívnejšiu starostlivosť o svoje domácnosti. Tento záujem potvrdil aj užívateľský prieskum, ktorý zrealizoval iRobot prostredníctvom face to face rozhovorov s 500 užívateľmi, aby zistil aká je spotrebiteľská skúsenosť a čo majitelia robotických vysávačov skutočne chcú a potrebujú.
„Spotrebitelia sú pripravení posunúť sa ďalej, a nepoužívať roboty iba ako pomocníkov.

Vďaka zvýšeniu výkonu a dôveryhodnosti sú pripravení akceptovať, že ich roboti dokážu úplne nahradiť a „fušovať“ im do vysávania,“ hovorí Ivan Mucha z iRobot. Zároveň dodáva: „Za 30 rokov našich robotických skúseností a neustálych inovácii sme navždy zmenili spôsob, ako ľudia upratujú. Sme priekopníkmi v kategórii robotických vysávačov a od začiatku uvažujeme úplne odlišne, než ostatní.“

iRobot Genius Roomba 600, 900, e5

Tržby za hranicou miliardy dolárov

Spoločnosť iRobot je dlhodobo svetovou jednotkou na trhu robotických vysávačov, čo sa odzrkadľuje aj na medziročnom náraste v tržbách. Kým v roku 2017 sa tržby pohybovali na úrovni 883,9 milióna dolárov, v roku 2018 zaznamenala spoločnosť približne 20 percentný nárast a prekročila v kategórii celoročných tržieb hranicu miliardy dolárov. Nárast v tržbách zaznamenal iRobot aj v minulom roku, kedy sa tržby vyšplhali až na 1,2 miliardy dolárov. Čo sa týka užívateľskej základne, tá sa rozrastala aj na Slovensku, kde iRobot predal počas minulého roka rekordných 18 362 robotov.

Rok 2020 je rokom inovácií

Prvá polovica tohto roka bola v dôsledku pandémie koronavírusu kritická pre všetky oblasti podnikania. Mnohé spoločnosti však aj naďalej využili danú situáciu, aby sa sústredili na inovovanie svojho biznisu. Rovnako aj iRobot, ktorý predstavuje v tomto roku unikátnu technológiu domácej  inteligencie iRobot Genius™ a vynovenú mobilnú aplikáciu iRobot Home, ktorá prináša zákazníkom opäť novú užívateľskú skúsenosť a mnohé nové funkcie pre ešte efektívnejšie čistenie a starostlivosť o domácnosť.

„Nová aplikácia iRobot Home je kľúčovým prvkom našej zmeny, ktorý užívateľom prinesie jedinečné výhody spojené s automatizovaným plánovaním čistenia. Vylepšujeme celé portfólio našich robotických vysávačov o funkcie, ktoré užívatelia hľadali a stále častejšie od robotických vysávačov  očakávajú,“ vysvetľuje Ivan Mucha.

Ďalší krok k plnej automatizácii

Novou prevratnou funkciou, ktorú iRobot prináša zákazníkovi, je napríklad čistenie podľa objektu. Pomocou najmodernejšej robotickej umelej inteligencie robotov Roomba i7/i7+ a s9/s9+ a robotických mopov Braava jet m6 dokážu tieto cez strojové učenie automaticky zistiť a aktívne navrhnúť zóny čistenia okolo konkrétnych objektov. Ide napríklad o pohovky, stoly a kuchynské linky. Užívatelia majú tiež možnosť manuálne zakresliť zóny čistenia priamo do svojej mapy domácnosti. Výsledkom je cielené čistenie v konkrétnych oblastiach alebo okolo objektov, ktoré najčastejšie
priťahujú bežný neporiadok. Užívatelia môžu nasmerovať čistenie jednak cez aplikáciu, alebo sa prihovoria hlasovému asistentovi: „Roomba, vyčisti pod pohovkou“ a robot sám vie, kam má ísť.

iRobot Genius Roomba i7+, s9+, Braava jet m6

Ďalšími zaujímavými funkciami sú tiež automatické plánovanie čistenia, odporúčanie plánov čistenia, sezónne odporúčania alebo obľúbené čistenia, ktoré vychádzajú jednak zo zaznamenaných zvykov pri čistení, ale aj z lokality a špecifík domácností. Týmto všetkým sa upratovanie ešte viac zautomatizuje.

„Všetky tieto funkcie zabezpečujú, aby užívatelia mali vždy úplnú kontrolu a jednoducho videli, čo ich roboty robia, vrátane uplynutého času a odhadovaného času do konca čistenia a ľahko robota ovládali priamo z prispôsobenej domovskej obrazovky aplikácie. Postupne budeme pridávať ďalšie nové funkcie,“ dodáva Ivan Mucha.

Spoľahlivosť, kvalitný servis a bezpečnosť – to je prísľub iRobot

Spoločnosť iRobot má za sebou už 30 rokov skúseností a neustáleho vývoja v robotike. Do dnešného dňa robotické vysávače Roomba a mopy Braava zmenili život už viac ako 30 miliónom užívateľov na celom svete. Roboty iRobot pravidelne víťazia v testoch a získavajú prestížne ocenenia. Firma totiž vyrába roboty, ktoré sú kvalitné a vydržia. Zároveň sú podporované pohotovým zákazníckym servisom. Spoločnosť iRobot sa tiež zaväzuje, že užívateľom poskytne najvyššie štandardy ochrany súkromia a zaistí, aby osobné údaje zostali zabezpečené. Využije ich iba na zlepšenie užívateľských skúseností a výkonu robota.

  • Rekordné úspechy iRobot v roku 2019
    Tržby: 1,2 miliardy dolárov
    Počet predaných robotov: 30 miliónov za celú históriu
    Počet zaregistrovaných patentov: vyše 1 500
1. októbra 2020
Fotománia

+