MojiPhone

Aj keď špekulácie boli, Apple sa aj tak nechal uniesť a uviedol malé prekvapenie, ešte pred predstavením nových modelov iPhonu pre rok 2019. iPad siedmej generácie disponuje uhlopriečkou 10,2 palca a čipom A10. Vnútri je už nový iPadOS. Dostupný bude od 30. septembra tohto roku s podporou pre Pencil a klávesnicu. Ceny pre náš trh ešte nepoznáme., no v USA bude za 329 USD.

K iPadu pridáva Apple aj nové Watch 5. série. Majú ponúknuť retina displej, pri nezmenenom tvare, ako mala štvrtá generácia. Apple si pri novej generácií dal záležať na výdrži, ktorá má byť pri aktívnom poňatí celodenná. Ako nová funkcia je dodaný kompas na potulky terénom a samozrejme Apple stále preferuje zdravotné možnosti, ktoré hodinky majú mať. Najmä privolanie pomoci bez potreby, aby človek musel sám číslo vytáčať je pre pacientov zaujímavá funkcia. K dispozícii sú opäť rôzne remienky a tiež ich farby. Vyrobené budú nové hodinky so 100% recyklovaného hliníka, ako aj nový iPad. Inak čierna kombinácia kože Hermés a čierneho šasi vyzerá skutočne výnimočne. A to nehovorím o bielej keramickej verzii.

Cena začína na 399 USD (model s GPS) a dostupné budú od 20. septembra tohto roka. Pri tretej generácii Apple zrazil cenu na 199 USD, čo môže byť aj u nás zaujímavý nákup. Počkáme si na slovenské ceny a reálnu dostupnosť.

10. septembra 2019
Fotománia

+