MojiPhone

Lacné príslušenstvo si veľa zákazníkov obľúbilo. Niet sa čo čudovať. Ja lacnejšie ako originálne, a pritom vzhľadom často pripomínajú na nerozoznanie pôvodné kúsky. Pod tie kúsky plastu však málo kto nazrie, a zistí tak, že pod týmito zariadeniami sa často nachádza veľké nebezpečenstvo.

Toto tvrdenie potvrdil aj medzinárodný test bezpečnostej spoločnosti, ktorá prišla na alarmujúce výsledky. Podľa reportov totiž až 99% nabíjačiek na zariadenia Apple, ktoré nie sú originálnym príslušenstvom, a sú predávané online, neprejdú bezpečnostnými testami.

Pri obnose príslušenstva, ktoré sa pre produkty Apple predáva, nabíjačky nevynímajúc, sa jedná o mimoriadne veľké množstvo zariadení. Nemôžeme sa preto čudovať, že sa často krát stávame svedkami incidentov, pri ktorých v lepšom prípade príslušenstvo iba prestane fungovať. V horších prípadoch príslušenstvo vzbĺkne, či vybuchne. Neraz sa pri tom bohužiaľ poškodí aj samotný nabíjaný kus.

Odporúčanie je preto v tomto prípade jesné. Netreba nič riskovať, a kupovať k svojim Apple produktom iba overené, a originálne príslušenstvo. Pár eur ušetrených na príslušenstve, určite nestojí za zničené zariadenie, či zdravie.

Zdroj: macrumors.com

3. decembra 2016
Fotománia

+