MojiPhone

Bezpečnosti, a hlavne na štátnych postoch, nikdy nie je dosť. Rovnako zrejme premýšľajú aj úradníci vo Veľkej Británií, ktorí sa rozhodli zabezpečiť jeden z najdôležitejších bezpečnostných postov vo svojej krajine. Zmenu telefónu pravdepodobne musel podstúpiť minister obrany Veľkej Británie.

Zdroje tvrdia, že z dôvodu zabezpečenia musel prejsť z mobilného telefóny Samsung Galaxy Note 4, ktorý fungoval na operačnom systéme Android. Dôvodom prechodu malo byť slabé zabezpečenie komunikácie, ktoré je v tomto prípade a v tejto funkcií viac než potrebné. Telefón pritom mal fungovať v dvoch režimoch, v režime „klasickom“ a „tajnom“, podľa toho, aké bolo aktuálne využitie telefónu.

V rovnakých dvoch módoch má fungovať aj spomínaný iPhone 7, na ktorý mal údajne minister obrany prejsť. Ten má mať lepšie zabezpečenie, no odporučiť ho malo aj viacero zamestnancov ministerstva, ktorí taktiež pre používanie musia mať istý stupeň zabezpečenia.

Či sú tieto tvrdenia pravdivé, sa ukáže v prípade, ak k týmto dohadom vydá ministerstvo obrany oficiálne stanovisko, prípadne tieto správy označí ako nepravdivé.

Zdroj: phonearena.com

31. januára 2017
Fotománia

+