MojiPhone

Spoločnosť Rovio, po nedávnom vydaní hry Bad Piggies, predstavila ďalšie pokračovanie úspešnej série Angry Birds, no tentokrát s tématikou hviezdnych vojen. Je vidieť, že vývojári hľadali spôsob, ako zlúčiť všetky predchádzajúce vylepšenia a nápady do jednej kopy. Nový titul ponúka klasické katapultovanie vtákov z prvých troch sérií, ako aj vesmírnej akcie z Angry Birds Space. Vtáčiky dostali mejkap v podobe obľúbených postáv filmu a dizajn má nádych rovnako známeho prostredia. Poďme sa pozrieť, čo nám Angry Birds Star Wars ponúka. 

Ako som spomínal, najnovšia verzia je mixom všetkých predchádzajúcich, takže Rovio spojil roky vývoja do jednej hry, čo je aj poznať. Angry Birds Star Wars má 80 úrovní, ktoré sa rovnomerne rozdeľujú medzi dva svety, Tatooine a známu Hviezdu smrti. Ďalších 40 úrovní sa odohráva na svete Dagobah, no ten je dostupný len ako vnútro-herný nákup s názvom „Path of the jedi“, takže v prípade potreby, budete musieť investovať ďalších 1,79€. V priebehu hry, budete môcť získať naviac 11 bonusových úrovní.

Spôsob hry sa, až na pár jedinečných vlastností spojených práve s témou Star Wars, takmer nelíši. Opäť je vašou úlohou, pomocou nahnevaných vtákov a praku, zničiť prasatá, tentokrát v maskách Stormtrooperov. Postavičky v priebehu hry dostávajú rôzne vylepšenia, napr. prejdením pár úrovní vo svete Tatooine, získa červený vták svetelný meč, ktorým, po dotknutí obrazovky, prerazí nepriateľské budovy a odráža lúče laserovej zbrane. Fanúšikovia hviezdnych vojen budú nadšený hlavne z autentických zvukových efektov a hudby, ktoré Rovio spracoval naozaj výborne.

Je vidieť, že Rovio odvádza skutočne výbornú prácu na svojej sérií Angry Birds. Dizajnéri a grafici vynaložili veľké úsilie pri tvorbe prostredia a postavičiek, ktoré, ak ste fanúšikmi Star Wars, spoznáte na prvý pohľad. Nový titul ponúka niekoľko hodinovú gameplay a s príplatkom si užijete ďalšie úrovne. V prípravách je aj ďalší svet Hoth, ktorý bude dostupný zdarma po aktualizácií. Čo ma vždy sklame je, že pre majiteľov Android smartfónov je hra dostupná zdarma na Google Play Store a fakt, že verzia pre iPad je raz taká drahá. Ak by sme prižmúrili oko nad touto nevýhodou, Angry Birds Star Wars, by som označil za doposiaľ najlepšiu verziu z celej série.

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/angry-birds-star-wars/id557137623?mt=8″]

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/angry-birds-star-wars-hd/id557138109?mt=8″]

Angry Birds Star Wars gameplay video :

8. novembra 2012
Fotománia

+