MojiPhone

Informatizácia, a rozvoj elektronických služieb na slovensku je kapitola sama o sebe. Našťastie, aj napriek občasným „zádrhelom“ sa niekedy podarí v štátnych službách nájsť projekt, ktorý stojí za to. Jedným z nich je aj možnosť zakúpenia SMS lístka na vlaky ZSSK online.

I keď táto služba môže prísť niekomu ako vec, ktorá mala byť na trhu už dlhú dobu, k nám sa dostala iba pred dvoma dňami. Na rozdiel od štátnych projektov však súkromný sektor našťastie nezaháľa, a tak vďaka tomu svetlo sveta takmer ihneď uzrela aplikácia, ktorá je síce neoficiálna, no nákup lístku podstatne nie len že zjednodušuje, ale aj spríjemňuje.

zssk1

Hovoríme o aplikácií SMS Lístky – vlaky ZSSK. Tú vyvinula slovenská spoločnosť PROFSOFT spol. s r.o. Aplikácia ponúka zjednodušený nákup celoslovenských, ako aj tatranských SMS lístkov. Narozdiel od online nákupu sprostredkovaného ZSSK, si nepotrebujete pamätať telefónne číslo, ani rôzne SMS kódy pre jednotlivé typy lístkov. Ako ste už zrejme uhádli, aplikácia si toto všetko pamätá za vás.

zssk2

Okrem toho však nájdete v aplikácií aj informácie o vašej trase. Nechýba odchod vlaku, detail trasy, ako aj meškanie vlakov z vybranej stanice.

Vďaka aplikácií si môžete dokonca overiť to, na aké vlaky v aktuálnej stanici váš lístok platí. Mimo traťových informácií sa z aplikácie dozviete aj najnovšie informácie o dopravcovi ZSSK, nájdete tu mapu Tatranských elektrických železníc, ale aj obchodné podmienky či kontakty na ZSSK.

zssk3

Aplikácia bola vyvíjaná s dôrazom na ešte rýchlejší nákup cestovného lístka v situáciách kedy sa môže hodiť kúpiť tento práve cez SMS: Dobiehate, Pred pokladňou je veľká rada, Potrebujete lístok na bicykel/batožinu alebo aj pre prípad, že nemáte hotovosť a pokladňa na stanici nie je alebo je práve zatvorená.

13. júna 2017
Fotománia

+