MojiPhone

Viete si predstaviť okuliare od Apple, ktoré by boli nie len smart, ale by pracovali aj s virtuálnou realitou? Niečo také, ako Google Glass, ale lepšie a inovatívnejšie? Ak áno, tak vedzte, že táto predstava sa možno stane realitou. Tvrdí to aspoň bloger Robert Scoble, ktorý tvrdí, že Apple pracuje na digitálnych okuliaroch spolu s nemeckým výrobcom optík, spoločnosťou Carl Zeiss.

Tá je na trhu známa hlavne svojou kvalitou, ktorá sa istého času dosadzovala, a stále dosadzuje napríklad aj do smartfónov ako veľmi kvalitná optika. Dohad o možnom okuliaroch v kooperácií oboch spoločností mu údajne potvrdili aj zamestnanci nemeckej spoločnosti. Jednať by sa pri tom malo o ľahký pár okuliarov s využitím technológie virtuálnej reality.

Samotná virtuálna realita si získava, a už si získala mnoho podporovateľov, a viacerí technologickí giganti jej predpovedajú svetlú budúcnosť. Okuliare od Google si síce získali prvotné sympatie, no k masovému prelomu nedošlo. Možno to spôsobili aj problémy s ochranou osobných údajov, nevyladenosť, či možno cena.

Apple by sa však týmto problémom mohol vyhnúť, respektíve sa z nich poučiť, a priniesť na trh kvalitné zariadenie, spolu s Carl Zeiss a podporou najmodernejších technológií, vrátane virtuálnej reality.

Kedy by sme sa ale takéhoto zariadenia mohli dočkať, je zatiaľ otázkou nezodpovedanou.

Zdroj: 9to5mac.com

12. januára 2017
Fotománia

+