MojiPhone

Jednou z najviac očakávaných funkcií nového iPhonu X, prípadne iPhonu 8, má byť možnosť odomykať zariadenie tvárou. Funkcia, ktorá nesie názov Face ID, je už známa z iných telefónov. Napríklad z najväčšieho konkurenta, Samsungu Galaxy S8+. Teraz môžeme vidieť aj to, ako táto funkcia bude vyzerať v novom iPhone.

Musíme uznať, že samotné UI rozpoznávania na nás príde trošku detinské. Náš názor je taký, že takáto funkcia by si zaslúžila lepšie vyzerajúce prostredie. Na funkčnosti to však samozrejme nebude mať žiaden dopad.

A ako teda pôsobí samotné UI? Ponúkne čiernu obrazovku s náčrtom tváre. Následne prebieha spoznávanie samotnej tváre. Odomknutie po nastavení funguje rovnako. V kruhu ktorý, ktorý je olemovaný čiernym pozadím, je očakávaná vaša tvár. Biele čiary okolo zrejme naznačujú kompletnosť rozpoznávania.

Podpora Face ID v novom iOS

V paneli nastavení sa nestala výrazná zmena, možnosti pre odomknutie sa rozšírili o Face ID. Všetko doterajšie komponenty, ktoré sme mohli odomknúť odtlačkom prsta, či kódom, zrejme budeme môcť odomykať aj tvárou pomocou Face ID. Platí to rovnako pre nákupy v iTunes a App Store.

Ako to bude vyzerať v praxi uvidíme už 12.septembra, kedy bude nový iPhone predstavený.

Náš tip
Tak Apple konferencia je oficiálne potvrdená. Bude 12. septembra

Zdroj: macrumors.com

10. septembra 2017
Fotománia

+