MojiPhone

Jednou z veľkých noviniek, ktoré sprevádzali iPhone 7 Plus, a aktualizáciu na iOS 10.1, bol Portrait Mode. Ten prináša efektívnu funkciu Bokeh, ktorá zväčší rozostrenie pozadia fotografovaného subjektu. Aj keď je bokeh efekt iba digitálny, a reálne teda clona nerozostruje pozadie, vďaka tomuto efektu sa dajú vytvoriť excelentné snímky.

Aj k tomu však treba trošku „skills“, teda skúsenosti. A kto iný, ako profesionálny fotografi, by mohli tieto skúsenosti poskytnúť. A tak sa Apple dalo dokopy s fotografmi, dalo im do ruky iPhone 7 Plus, a tí sa podelili na stránke Apple so svojimi skúsenosťami. Pozrieť si môžete aj snímky týchto fotografov, a verte nám, že niekde je ať ťažko uveriteľné, že ide o snímky odfotené telefónom iPhone 7 Plus.

A aj keď sa samozrejme nejedná o komplexného sprievodcu „dobrou fotografiou“, na stránke nájdete niekoľko veľmi užitočných, najmä kompozičných tipov. Stále však platí jedna základná skutočnosť, a síce že ak chcete dobre fotiť, základom je skúšať, teda fotiť, fotiť, a do tretice, fotiť. Len neustálym fotením, skúšaním kompozícií, a testovaním zistíte, ako majú tie „dobré fotky“ naozaj vyzerať. Tak smelo do toho.

Snímok odfotený iPhone 7 Plus (zdroj: Apple)
Snímok odfotený iPhone 7 Plus (zdroj: Apple)
Náš tip
Veľký súboj- iPhone 7 Plus vs. zrkadlovka

Zdroj: apple.com

8. decembra 2016
Fotománia

+