MojiPhone

Ak si plánujete kúpiť niektorý z modelov iPhonov, ktoré majú byť predstavené tento rok, dávajte pozor. Obavy o to, či si budete musieť do týchto mobilov zakupovať redukcie z lightning portu na 3.5mm jack sú zažehnané. Podľa Barclays totiž Apple plánuje pridávať k tohtoročným iPhonom redukciu tak, ako tomu bolo aj doteraz.

Rozhodnutie odstrániť 3.5mm jack bolo v čase jeho oznámenia kontroverzné. Avšak, jednalo sa okrem optimalizačného ťahu aj o vec marketingu, keďže v pláne bolo predstavenie slúchadiel AirPods, ktoré pracujú na Bluetooth konektivite. Keďže štandardné slúchadlá ale stále fungujú bez problémov a majú veľký podiel aj medzi Apple fanúšikmi, Apple pribaľoval redukcie z Lightning konektoru na 3.5mm jack ako bežnú výbavu.

Náš tip
Tento kryt vráti 3.5mm jack do iPhone 7

lightning-jack-apple

Podiel, zdá sa, stále nie je zanedbateľný. Aj z tohto dôvodu by sa mali tieto redukcie nachádzať v nadchádzajúcich modeloch, či už to bude iPhone 8, iPhone 7s, či iPhone 7s Plus. Do akého modelu bude Apple toto riešenie stále podporovať, a kedy sa rozhodne vylúčením tejto výbavy dať najavo, že bezdrôtové slúchadlá sú budúcnosť, je tak zdá sa zatiaľ v nedohľadne.

Zdroj: macrumors.com

19. apríla 2017
Fotománia

+