MojiPhone

Bezdrôtové nabíjanie v novom iPhone, zdá sa, je bližšie než sa zdá. Hoc o tejto novinke, ktorú v novej vlajkovej lodi Apple očakávame, sa už povedalo veľa, stále nie je úplne isté, či sa ho dočkáme. Trend však pokročil, a bezdrôtové nabíjanie smartfónov je dnes viac menej bežná a rozvinutá praktika, ktorú avšak iPhone ešte stále nepodporuje.

Spoločnosť sa však najnovšie pripojila do Konzorcia bezdrôtových energií, čo nasvedčuje tomu, že si Apple chce v tomto segmente nechať dvere otvorené, a že sa o túto technológiu, a možno nie iba v spojitosti s iPhonom, aktívne zaujíma.

Náš tip
Bezdrôtové nabíjanie nového iPhonu zrejme oficiálne potvrdené!

iphone-8-wireless-charging

Len pre upresnenie, práve toto konzorcium stojí za štandardom Qi, ktoré je dnes bežne využívané pre bezdrôtové nabíjanie. Využíva indukčnú technológiu, vďaka ktorej je možné prenášať energiu aj bez použitia káblov. Primárny dôvod pripojenia spoločnosti Apple k tomuto konzorciu je tak zrejme viac než jasný.

Medzi členmi konzorcia nechýbajú značky ako Samsung, Lenovo, Nokia, Asus, Canon, či iné. Tie už ale technológie využívajú dlhšiu dobu. V tomto roku však Apple plánuje uviesť údajne celkovo tri nové iPhony, pričom dva z nich by mali byť nástupcami modelov 7 a 7 Plus, a tretí by mal byť vlajkovou loďou, ktorá by okrem spomínaného bezdrôtového nabíjania mala mať napríklad aj zaoblený OLED displej.

Zdroj: theverge.com

20. februára 2017
Fotománia

+