MojiPhone

Spoločnosť Apple od dnešného dňa oficiálne spustila služby Apple Pay v Českej Republike. Stalo sa tak už po skoršom avizovaní, že služba bude spustená vo februári tohto roka. Prvotné údaje hovorili o marci.

Česká Republika sa tak stáva ďalšou krajinou, v ktorej budú vlastníci českých kariet platiť bez potreby ich fyzického využitia, iba pomocou priradenej karty a NFC čipu. NFC čipy majú telefóny implementované od modelu iPhone 6. Pre štart v česku je dostupných celkovo päť bánk a síce AirBank, mBank, Moneta, Česká spořitelna a Komerční Banka.

Náš tip
Apple potvrdil službu Pay pre Čechy Slovensko má byť údajne pripravené v lete

Apple na svojej oficiálnej stránke venovanej Apple Pay v Česku pridáva aj obchody, ktoré sú partnerskými promo obchodmi novej služby. Avizuje však, že obchodov, ktoré Apple Pay v česku podporujú, je podstatne viac. Uvádza tiež niekoľko promovaných aplikácií, ktoré platby priamo cez Apple Pay podporujú.

Dobrou správou je v tomto prípade aj to, že spustenie Apple Pay v česku napovedá, že región centrálnej Európy nie je pre Apple tabu. Ako sme už informovali skôr, i keď sa objavili náznaky, že Apple Pay by na slovensku mohol byť spustený v rovnakom, či podobnom čase ako v česku, posledné informácie hovoria o lete 2019. Presnejšie info nie je známe. Pripomenieme iba, že prvotné informácie hovorili o marci 2019, podobne ako náznaky pre Českú Republiku.

Rokovania by už nemali stáť ani na bankách, keďže konkurent Google, svoju službu Google Pay už úspešne implementoval a medzi vlastníkmi slovenských kariet sa táto služba stala úspešnou.

19. februára 2019
Zdroj: Apple
Fotománia

+