MojiPhone

Podľa najnovších údajov spoločnosti Kantara Media, sa predaj iPhonu na amertickom trhu v priebehu posledných 12 týždňov posilnil a v mesiaci október sa opäť stáva jednotkou. Postup na priečke predaja mobilných telefónov bol podnietený najmä vydaním najnovšej verzie jabĺčkového smartfónu iPhone 5, v septembri.  iPhone má teraz 48,1 percentný podiel na trhu, v porovnaní s Androidom, ktorý má 46,7 percentný podiel. Dominic Sunnebo, analytik spoločnosti Kantara vysvetľuje:

Posledný krát, kedy sme videli iOS predbehnúť Android v USA bolo, keď bol vypustený iPhone 4S a Applu sa podarilo udržať svoj náskok na tri po sebe idúce obdobia. Tentoraz predpovedáme, že Apple porazí predchádzajúci rekord 49,3% a dosiahnutie jeho historicky najvyšší podiel na americkom trhu s mobilnými telefónnmi, počas nasledujúcich dvoch období.

iPhone je síce najpredávanejší v USA, no v našich končinách je situácia opačná a Android stále vedie. Hoci čísla z predaja nie sú dostupné pre Slovensko, v Nemecku stojí Android za 73,9 percent celkových tržieb a v Španielsku je to až 81,7 percent tržieb. Sunnebo ďalej komentuje:

Nemecko zostáva ťažkým trhom pre Apple, so svojím podielom klesol o 5,1 percenta viac, ako v minulom roku. Samsung Galaxy S3 je zodpovedný za takmer štvrtinu predaja smartfónov v krajine, za posledných 12 týždňov, čím zvyšuje Android ešte ďalej. V Taliansku, silný predaj smartfónu Nokia Lumia 610, ktorý je štvrtý najpredávanejší telefón za posledných 12 týždňov, a smartfónu Nokia Lumia 800, v poradí siedmy najpredávanejší, pomohol jednotke so systémom Windows získať podiel 11,7% – najvyšší v celej Európe.

Za slabý predaj iPhone 5 v európe sa pričinila určite aj obmedzená dostupnosť smartfónu v jednotlivých krajinách, čo súviselo s výrobnými problémami zariadenia a nedostupnosťou niektorých súčastí. Avšak potencionálny užívatelia sa rozhodnú nad Androidom hlavne, kvôli cene, ktorá je v porovnaní s iPhone 5 prijateľnejšia. Najlepším riešením, ktoré už dlho očakávame, by bolo vydanie dvoch modelov iPhonu s rozdielnou konfiguráciou a hlavne cenou. Avšak takáto možnosť sa nezlučuje s politikou spoločnosti Apple.

(via: sfgate) (foto: businessweek)

28. novembra 2012
Fotománia

+