MojiPhone

Spoločnosť Apple žaluje známu technologickú spoločnosť Qualcomm. Túto informáciu Apple rozoslal niekoľkým novinárom ako oficiálne stanovisko k podaniu žaloby. Predmetnou vecou v žalobe má byť privysoká cena licenčných poplatkov, ktoré si spoločnosť žiada za používanie svojich výrobkov, či súčastí.

Nie všetko je však buď biele, alebo čierne. Apple v tomto prípade tvrdí, že spoločnosť Qualcomm sa snaží posilniť svoje dominantné postavenie na trhu, a to tým, že si vyberá licenčné poplatky aj z tých technológií, či súčastí, ktoré s ním údajne nemajú niž spoločného. Celková suma, ktorú Apple od spoločnosti Qualcomm žiada, je až jednu miliardu dolárov.

Spoločnosti pri tom medzi sebou nemajú väčšie spory, v podstate Qualcomm nemá špeciálne spory s nikým. Zdá sa však, že výrobca, ktorý má za sebou veľa technológií, ktoré sa dnes využívajú bežne v mobilnom priemysle, sa začína rozrastať do veľkých rozmerov.

Jednou zo súčastí, ktoré Qualcomm pre Apple dodával, boli LTE modely pre mobilné telefóny iPhone. Tie boli dodávané výhradne firmou iba do iPhone 6s a 6s Plus. Modely 7, a 7 Plus už mali LTE modely ako od spoločnosti Qualcomm, tak od spoločnosti Intel. Spoločnosť dokonca údajne tlačila na Apple, aby v iOS využívala výhradne ich LTE modemy. Apple vraj dokonca mala platiť Qualcommu percentá z predaja zariadení, v ktorých súčasť bola vyrobená spoločnosťou Qualcomm.

Zdroj: macrumors.com

22. januára 2017
Fotománia

+