MojiPhone

Spoločnosť Apple sťahuje svoj najväčší retail obchod, Apple Store, z rušnej ulice Fifth Avenue priamo v srdci Manhattanu. Krok, ktorý avizovala spoločnosť už dlhšie, sa stane realitou 20. januára tohto roka. Premiestnenie však nebude trvalé, najväčší a najznámejší obchod totiž prejde rekonštrukciou.

Tá je plánovaná už dlhší čas, a obchod sa premiestní do budovy General Motors, v ktorej kedysi sídlilo hračkárstvo FAO Schwarz. Miesto po tomto hračkárstve je uvoľnené, a obchodu tak nič nebráni v tom, aby presmeroval svojich zákazníkov priamo tam. Pri počte zákazníkov, ktorých Apple denno denne v tomto obchode obslúžil, je dostupná lokalita a oznámenie zmeny veľmi dôležité.

Zdroj: macrumors.com
Zdroj: macrumors.com

Čo presne však bude predmetom rekonštrukcie, zatiaľ nie je známe. Poslednou veľkou rekonštrukciou totiž obchod prešiel v roku 2011, presnejšie ukončenie tejto rekonštrukcie prišlo v Novembri roku 2011. Predošlý nájomník, FAO Schwarz z priestorov odišiel už v polovici roka 2015, pre zlé predaje. Výhodou je však to, že budova General Motors je od sklenenej kocky na Fifth Avenue vzdialená iba kúsok, a pre zákazníkov by to tak nemal byť žiaden problém.

Zdroj: macrumors.com

8. januára 2017
Fotománia

+