MojiPhone

V poslednom štvrťroku minulého roka sa podarilo predať takmer pol miliardy smartfónov. Celkovo takmer 439 miliónov si medzi sebou do TOP 5 rozdelili Apple, Samsung, Huawei, OPPO a Vivo. Oproti minulému roku je to nárast o viac než 30 miliónov kusov. Prekvapením tak nie je to, že aj celkový počet v predajnosti sa za minulý rok oproti roku 2015 zvýšil.

Prekvapením je však to, že Apple v poslednom kvartáli roku 2016 prekonal Samsung. Kým v roku 2015 predaj Samsung viac než 81 miliónov kusov, kdežto Apple iba 74, v roku 2016 si Apple polepšil o takmer 4 milióny, kým Samsung 4 milióny kusov stratil.

predajnost-samsung

Veľmi si však polepšil Huawei, ktorý sa z 32 miliónov kusov dostal na takmer 45 miliónov. O 15 miliónov si polepšila spoločnosť OPPO, a o 12 miliónov Vivo. Medzi najväčších ťahákov v tomto prípade ide o iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Naopak najväčší úbytok predajnosti telefónov Samsungu zrejme spôsobila aféra o Samsungu Galaxy Note 7.

Ani toto však nepomohlo v prípade celo-ročných čísiel. Tu si Samsung podržal pozíciu s predanými 309 miliónmi kusov. Apple pritom predal iba 215 miliónov kusov. V celkovom skóre si tak oproti roku 2015 pohoršili obe spoločnosti. Celkovo sa predajnosť zvýšila o 40 miliónov kusov.

Náš tip
Apple si zväčšil podiel na trhu, vďaka Galaxy Note 7

Men are silhouetted against a video screen with Apple and Samsung logos as he poses with Samsung S3 and Samsung S4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

Zdroj: macrumors.com

3. februára 2017
Fotománia

+