MojiPhone

Zdá sa, že Apple plánuje konkurovať svojmu náprotivku, spoločnosti Samsung, priamo na mieste, ktoré sa dá nazvať domácou pôdou Samsungu. Potvrdila to agentúra Reuters, ktorá informuje, že v Soule, metropole južnej kórei, bude stáť prvý Apple Store v južnej kórei. Hoc sa o týchto informáciách hovorilo už skôr, a to od septembra minulého roka, potvrdenie toho, že Apple ide do „domovskej“ metropoly Samsungu, potvrdená nebola.

Tento rok môže byť veľmi zaujímavý pre Apple, nakoľko južná kórea je mimoriadne silnou ekonomikou, a je jasné, že Apple môže priniesť nie málo nových zákazníkov. Presný opak by to však znamenalo pre Samsung, ktorý je v tejto krajine jasným dominantným, a svoje postavenie by si len tak odobrať určite nenechal, a ani nenechá.

Takáto konkurencia v konečnom dôsledku ale nie je ničím výnimočná, veď aj najväčšie americké mestá majú najväčších konkurentov takpovediac bok po boku, ako napríklad Manhattanská Fifth Avenue, na ktorej sa nachádzajú ako obchody Samsungu, tak aj najväčší Apple Store v USA. Takéto prostredie konkurencie by mohli obyvatelia Soulu očakávať v Novembri 2017, kedy by mal byť Apple Store hotový a pripravený pre prvých zákazníkov.

V konečnom dôsledku tak konkurečné prostredie najväčších hráčov na trhu nikdy nie je na škodu, a tým, kto by mal nakoniec profitovať, je zákazník. Uvidíme, ako potrasie trhom nový Apple Store v Soule, a či sa tento smer naozaj osvedčí.

Náš tip
Apple sťahuje svoj najväčší Apple Store

Zdroj: redmondpie.com

8. januára 2017
Fotománia

+