MojiPhone

Čo sme ešte videli okrem iPhonu? No najmä veľká pozornosť sa strhla na Apple Watch 4 a trochu štatistiky. Bez nej si to už ani nevieme predstaviť, však? Apple uviedol, že predal napríklad dve miliardy iOS zariadení, počas svojej existencie. Samozrejme je to vrátane iPadu, iPodu Touch a jasne, iPhonu. Avšak, aký podiel si odhryzli jednotliví jablční súrodenci, Apple neuviedol.

Apple Watch 4

Apple watch sa predstavil v novej, štvrtej generácii. Apple uvádza, že prepracoval každý detail a vytvoril nové dielo. Displej je širší, nemá skoro rámik (nárast o 30%) a bude v 40 mm a 44 mm verzii. Všetko má byť väčšie a krajšie. Možnosti nastavenia displeja a jeho rozloženie sú skutočne lepšie, na tomto Apple zapracoval, aby viac umožnil personalizáciu priamo zákazníkom. Ovládanie je samozrejme cez displej a bočné tlačidlo so spätnou väzbou a pridal sa mikrofón na opačnú stranu, práve pod bočný ovládač. Všetko s cieľom, cez hodinky vybavovať telefonáty. Ako srdce stroja je použitý S4, 64 bitový procesor (údajne 2x rýchlejší od predošlej generácie), nový je aj Gyroskop a Akcelerometer.

 

Apple dokonca pridal nové funkcie, ako je alarm pri poklese srdcovej tepovej frekvencie alebo elektrokardiogram (ECG). Obsahovať bude GPS, možnosť pripojenia na operátora a batéria vydrží celý deň používania. Dostupné budú na jeseň od 399 USD a 499 USD (verzia s vlastnými dátami). Predaj začne 21. septembra, nie však u nás. A nový watchOS bude od 17. septembra tohto roka.

Aktualizácie iOS a macOS

Tak ešte krátke správy o aktualizáciách. Už 24. septembra prichádza aktualizácia na macOS Mojave. A nakoniec iOS 12 nás poteší vo final verzii v pondelok 17. septembra.

12. septembra 2018
Fotománia

+