MojiPhone

iPhone. Celý večer bol hlavnou hviezdou. A ukázal opäť niečo nové, aj keď mnoho informácii sme už videli vopred. Applu sa už nedarí držať to moc v trezore. Nový je displej aj názov. Máme teda iPhone Xs a Xs Max, kde Apple uviedol 6,5“ displej (2688 x 1242 pixlov, OLED). Menší (model Xs) má potom 5,8“, tiež OLED. Tvorcovia vložili do tela stere zvuk, na hry a zábavu s filmami, najmä pri väčšej obrazovke to môže byť na úžitok. Samozrejme, zachoval sa Face ID, ktorý Apple považuje za to najlepšie pre bezpečnosť smartfónov, čo kedy vzniklo.

A12 Bionic, nový procesor sa bude starať o chod oboch noviniek. A ponúkne šesť jadier, čo je pri mobilných telefónoch snáď aj zbytočné. Proste opäť nárast výkonu, ktorý podľa mňa až tak moc netreba. iPhone X je plne kompatibilný s hrami a filmy zvláda tiež s prehľadom, avšak je to proste vývoj. A Apple sa chváli, že ho zvláda. K tomu je nová, až 512 GB pamäť, ktorá sa čakala už minulý rok.

iPhone a fotografia. Téma, ktorej sa Apple dotýka každý rok pri novej generácii. Novy senzor má aj iPhone Xs, 12 MP k tomu, samozrejme dvojica objektívov. Predná stena ponúkne 7 MP snímač, rýchlejší senzor a k tomu IR kameru.

Treba sa zmieniť aj o batérii. Novinka bude mať o hodinu a pol viac šťavy, ako iPhone X, teda súčasný model. A prekvapením je dvojitý SIM slot, pre dvoch operátorov. Jednu kartu ako hlavnú a pre prípad horšieho signálu s dátami, záloha na internet. Tak by som to využil ja. A samozrejme je tu eSIM, teda služby operátora bez SIM karty. Dostupnosť sa bude špecifikovať až na budúci rok, bude záležať od operátorov. A teraz k cenám. Menší iPhone Xs začína na 999 USD USD (64 GB) a novinka iPhone Xs Max štartuje na 1099 USD (64 GB). 21. septembra sa začína s odosielaním na vybraných trhoch. My nastupujeme 28. septembra, čo je skvelá správa.

One more iPhone

To je novinka, ktorá sa tiež čakala. Je tu iPhone Xr. Farebný a lacnejší súrodenec dvojice Xs a Xs Max. Farby budú čierna, biela, červená, žltá a modrá. Displej bude LCD, opäť potvrdený únik ešte spred začiatku konferencie. Uhlopriečka je 6,1“, 1792 x 828 pixlov. Ak si to porovnáme s 5,5“ displejom na iPhone 8, je to rozdiel. A pritom rozmery sa zásadne nemenia. Lacnejšia novinka dostane tiež Face ID, čo je dobrá správa a bude teda bez tlačidla pod displejom. Zachová sa tiež A 12 Bionic procesor, ako má drahšia dvojka. Zadná stena však ponúkne iba jeden snímač, 12 MP, f/1,8. Batéria by mala vydržať o hodinu a pol viac, ako pri iPhone 8 Plus. A cena?

iPhone Xr začne s cenou na hranici 749 USD (64 GB). Bude dostupný od 26. októbra.

12. septembra 2018
Fotománia

+