MojiPhone

Apple možno plánuje nasadiť rovnakú korunku, akú poznáme z hodiniek Apple Watch, aj do zariadení iPhone a iPad. Nasvedčujú tomu nové patenty, ktoré si zaregistroval Apple. Poukazujú na už existujúce zariadenia, iPhone a iPad. Podľa vyobrazení a príkladov by sa mohla korunka nachádzať v spodnej časti zariadenia. Plniť by zrejme mala tú istú funkciu, akú plní v hodinkách.

Predstavte si, že napríklad čítate článok, alebo prezeráte galériu, a bez toho aby ste sa priamo dotýkali displeja, si scrollujete fotky, alebo posúvate text. Tiež si vieme predstaviť použitie v prípade zimného počasia, kde nie vždy rukavice dobre reagujú na displej, a rovnako sú často veľké a prekrývajú nie malú časť displeja.

ipad-crown

Aj tieto prípady by pomohla vyriešiť práve korunka známa z Apple Watch. Druhý Apple patent tiež poukazuje pri otáčaní korunky na pohyb 3D objektu, samozrejme, modelového. Je ale otázne, či by sa nedala korunka použiť v spolupráci s pokročilým čipom na renderovanie 3D grafiky. V tomto prípade by opäť iPhone, ale hlavne iPad, získal ďalšie plus k využitiu.

Náš tip
Ako by vyzeral iPhone 8 s TouchBar-om?

iphone-crown-patent-1

Zdroj: phonearena.com

7. januára 2017
Fotománia

+