MojiPhone

Chceli ste si aktualizovať svoje Apple Watch na novú verziu operačného systému watchOS 3.1.1, a nedarí sa vám to? Nečudujte sa! Na vine nie ste ani vy, ani vaše zariadenie. Len včera sme vám priniesli informáciu o tom, že nový update niektoré hodinky poškodil do takého stavu, že je potrebná ich reklamácia a zásah priamo v Apple.

Aj keď sa problém týkal väčšinou novej série Apple Watch, teda Series 2, Apple zdá sa nič nenechal na náhode, a pred tým než definitívne chybu opraví, pozastavil sprostredkovanie updatu na watchOS 3.1.1. Samozrejme, pokiaľ už máte update nainštalovaný, nič sa pre vás nemení a hodinky aj naďalej budú fungovať na najnovšej verzií.

Aby sme si ozrejmili, ako vlastne problém prebieha. Celý problém vzniká pri aktualizácií, keď sa ukazovateľ kompletnosti updatu zasekne na hodinkách. Následne nie je možné s hodinkami previesť žiadnu operáciu. Výsledkom je stav, v ktorom hodinky upozorňujú na potrebu navštíviť internetovú stránku Apple, kde sa však dozviete len to, že musíte hodinky zaviesť do autorizovaného servisu.

Tu ale podľa skúseností majiteľov na pobočkách pracovníci nič nezmôžu, a hodinky sa musia poslať na centrálny servis. Ako následne funguje proces nie je známe. Rovnako nevieme, ani nám nie je podobný prípad známy u nás.

Náš tip
watchOS 3.1.1 znefunkčnil niektoré Apple Watch

Zdroj: macrumors.com

15. decembra 2016
Fotománia

+