MojiPhone

Apple začala s predstavovaním svojich produktov na Apple Evente s hodinkami Apple Watch. Podľa očakávaní sme sa dočkali v poradí už tretej série hodiniek Apple Watch.

Ich názov je podľa očakávaní Apple Watch Series 3. Najväčšou novinkou tretej série Apple Watch je jednoznačne podpora mobilných operátorov. Okrem štandardného WiFi tak konečne v Apple Watch budeme môcť použiť aj dáta, či uskutočňovať hovory bez potreby pripojenia k telefónu. Samozrejme, dostupná bude aj verzia bez LTE.

Nové Apple Watch Series 3
Nové Apple Watch Series 3

Ďalšou veľkou novinkou je priama podpora Apple Music v hodinkách Apple Watch Series 3, vďaka čomu si hudbu budeme môcť užiť napriamo, a to opäť bez nutnosti mať pripojený svoj mobilný telefón.

Čo do výbavy, Apple Watch Series 3 bude osadený dvoj-jadrovým procesorom, vďaka ktorému výkonnosť oproti Series 2 stúpla až o 70%. Pre bluetooth a WiFi sú Apple Watch Series 3 osadené čipom W2, vďaka ktorému sú technológie až o 75% rýchlejšie oproti druhej sérií.

Prvý krát vôbec v histórií Apple Watch budeme dokonca počuť Siri. Vďaka tomu tak nebudeme musieť pre odpovede čítať displej. Tak ako na mobilnom telefóne, aj na hodinkách Apple Watch budú odpovede hovorené.

Apple Watch Series 3 s LTE budú mať integrovanú elektronickú SIM kartu priamo v tele zariadenia, a hodinky budú obstarané aj biometrickým senzorom pre meranie stúpania. Vďaka tomu bude prevýšenie počítané natívne senzormi hodiniek a podstatne presnejšie. Napriem tomu že hodinky sú osadené viacerými novinkami, ich veľkosť bude rovnaká, ako pri Apple Watch Series 2.

Veľkým plusom v tomto prípade je aj fakt, že telefonovanie cez sieť je mimoriadne kvalitné. Pri uskutočnenom modelovom telefonáte mali obe strany nové Apple Watch Series 3. Napriek tomu, že pri telefonovaní nebola ruka s Apple Watch priamo pri ústach, alebo v bezprostrednej blízkosti, hovor bol veľmi kvalitný. Druhá strana pritom nemala žiadne dodatočné mikrofóny.

K Apple Watch Series 3 budú taktiež pridané nové náramky, a to ako športové, tak aj náramky pre edíciu Nike.

Športové náramky pre Apple Watch Series 3
Športové náramky pre Apple Watch Series 3
Nike náramky pre Apple Watch Series 3
Nike náramky pre Apple Watch Series 3

Nové Apple Watch Series 3 prídu v štandardných farbách, avšak pribudne k nim nová, šedá varianta s červenou digital crown. Už existujúce série Apple Watch by zmenenú farbu dostať nemali.

Nové Apple Watch  Series 3 so šedou farbou
Nové Apple Watch Series 3 so šedou farbou

Sklameme vás však, pokiaľ sa jedná o dostupnosť. Medzi krajinami, kde je verzia s možnosťou LTE dostupná, chýba slovensko. V zozname krajín kde budú Apple Watch Series 3 predávané všeobecne, však slovensko chýba taktiež. K nám sa tak zrejme verzia Apple Watch Series 3 dostane až neskôr.

Cena je stanovaná na 399 USD pre verziu s LTE, 349 USD pre verziu bez LTE. Objednať ho bude možné od 15.septembra, doručené prvé kusy svojich majiteľov nájdu už 22.septembra 2017.

Ceny pre nové Apple Watch Series 3.
Ceny pre nové Apple Watch Series 3.
12. septembra 2017
Fotománia

+