MojiPhone

Predaj sa začal. Celkom revolučný iPad Pro a k tomu MacBook Air sa už od dnes dajú v oficiálnych Apple obchodoch kúpiť. Predstavenie sa udialo už pred vyše týždňom a dnes teda čakanie skončilo. Pri MacBooku Air je na výber z klasickej troj-kombinácie farieb a to space grey, strieborná a zlatá. Zákazník sa môže (bez špeciálneho výberu na strane zákazníka) rozhondúť medzi základným modelom i5 Core, 1,6 GHz a 128 GB SSD disk (1 349 EUR) alebo siahne po 256 GB kapacite SSD, kde už sa pripláca na celkovú cenu 1 599 EUR.

iPad Pro sa mi osobne veľmi páči. Najmä jeho dizajn, prítomnosť Face ID a neskutočne šikovné nabíjanie Apple Pencil 2. Ak by som dnes mal riešiť tablet, zrejme by som neodolal novinka a ani nižšia akciová cena pre predchádzajúcu generáciu by ma neodradila od tohto plánu. Cenová politika je pri iPade jasná, rozlišuje sa medzi kapacitou a prítomnosťou Cellular modemu, teda SIM karty. No, ak si pozrieme najvyššiu konfiguráciu, potom 12,9“ iPad Pro s 1 TB diskom je cez 2 000 EUR a to už je na tablet proste veľa.

Tretí v poradí je Mac mini, kde je základná dvojica celkom dobre rozdelená. Ak už stolný počítač, tak mini je fajn riešenie, navyše nie je to úplne stolné riešenie. Dá sa ľahko zbaliť a s klávesnicou a myšou pripojiť k monitoru kdekoľvek. Dôležitá správa je prítomnosť SSD disku, čo pri mini bolo vždy iba za príplatok. Všetky novinky sa dajú bez problémov kúpiť aj u nás.

7. novembra 2018
Fotománia

+