MojiPhone

Pomerne častým zdrojom únikov informácií o zariadeniach je proces, pri ktorom podľa zákonných pravidiel musí byť zariadenie schválené pred tým, než sa dostane na trh. Takéto zariadenie nedávno na schválenie prišlo aj ku komunikačnému úradu USA. Zariadenie však nie je štandardné na pomery Apple.

Zariadenie s číslom „A1844“ podľa informácií z úradu obsahuje v sebe technológiu NFC, či napríklad low-energy Bluetooth. Má však aj schopnosť čítať dáta z predom určeného zariadenia. Vznikajú tak otázky o tom, na čo sú takéto technické aspekty potrebné, a o aké zariadenie sa teda v konečnom dôsledku môže jednať.

Zdroj: appleinsider.com
Zdroj: appleinsider.com

Niekedy však viac povedia obrazové materiály, ako fotografie. Jedná sa aj o tento prípad. Po uverejnení fotografií je takmer isté, že sa jedná o zariadenie, ktoré bude mať za úlohu zrejme bezpečnosť. Zdá sa totiž, že ide o systém otvárania dverí. Hovoria o tom zábery na ktorých je čítacie zariadenie, do ktorého má nové zariadenie odosielať dáta.

Na ďalšej fotografií je už vidieť systém dverí, na ktorom je zrejme čítacie zariadenie pripevnené. Je tak pravdepodobné, že sa jedná o novinku spoločnosti Apple v systéme inteligentných domácností. Pravdepodobná je aj integrácia so systémom HomeKit od Apple.

Zdroj: appleinsider.com
Zdroj: appleinsider.com

Zdroj: appleinsider.com

20. marca 2017
Fotománia

+