MojiPhone

Spoločnosť Apple pristúpila k celkom radikálnemu kroku, týkajúceho sa aplikácií a hier takmer uverejnených na svojom obchode AppStore. Týkajú sa aplikácií, ktoré vo svojom názve priamo informujú o fakte, že sú zdarma.

Informáciu potvrdilo niekoľko z developerov, ktorí informovali o tom, že ich aplikácia bola odmietnutá pri schvaľovacom procese. Apple ako dôvod uviedol porušenie pravidiel pre prvky priamo viditeľné v obchode. Teda názov, či napríklad screenshoty. Meta dáta obsahujúce informácie o „FREE“ aplikácií tak boli označené ako porušujúce pravidlá.

V tomto momente sa táto reštrikcia priamo nedotýka aplikácií, ktoré už v obchode AppStore sú, a stále obsahujú zakázaný názov. Hoc bola informácia o odmietnutí pri schvaľovaní potvrdená, to, či budú aj existujúce aplikácie nutné zmeniť svoj názov, zatiaľ jasné nie je.

Apple sa tak zrejme snaží zabrániť zobrazovaniu na prvý pohľad pútavých aplikácií, ktoré však neskôr môžu preukázať iný, ako čisto free model. Či je tento krok správny, posúďte sami.

Zdroj: macrumors.com

30. marca 2017
Fotománia

+