MojiPhone

Spoločnosť Gameloft priniesla do sveta iOS veľmi veľa zaujímavých a tiež návykových high-end hier, ako je Fast Five, Modern Combat 3, Avatar, Splinter Cell, N.O.V.A, a pod. Jednou z jej najúspešnejších hier z katégórie závodné hry, sa stalo šieste a teda najnovšie pokračovanie slávnej závodnej hry Asphalt. Začnite od Mini Coopera, zvládnite celú kariéru a staňte sa majiteľmi najluxusnejších a najrýchlejších áut na planéte.

K dispozícií je 12 svetových veľkomiest: Nassau (Bahamy),Chamonix (FR), Cape Town( Južná Afrika), Havana (Kuba), New Orleans (USA), Moskva (Rusko), Tokyo (Japonsko), Los Angeles (USA), Reykjavik (Island), New York (USA), Monte-Carlo (Monaco) a Shanghai (Čína) s vlastnými 4 typmi závodov, ktoré sú: Normal Race (normálny závod), Beat ´em All (poraz ich všetkých), Elimination (eliminácia),  Collector (zbierate zelené „doláre“), ktoré Vás prevedú kariérou.

Počas závodov, za splnenie určitých požiadaviek, ako je napr. počet bodov v drifte, alebo počet vyradených protivníkov, získavate hviezdičky, ktoré Vám odomykajú Ligy, mestá, autá a tuning súčiastky. Komu by sa nechcelo hrať, a chcel by ihneď napr. Bugatti Veyron (hore na obrázku), tak sa dajú kúpiť v Asphalt Store. Počet jednotlivých líg je 12. Začínate od bronzovej ligy a končíte „Asphalt Final Cup-om. Samozrejme, pri každej lige sa zvyšuje obtiažnosť, protivníci sa Vás snažia vytlačiť z cesty a pod.

Počas kariéry môžete svoje auto tuningovať. Máte na výber zo 4 kategórií: Engine (motor), Handling (ovládanie), Nitro a Sponsorov, ktorí Vám počas kariéry ponúkajú určité výhody. Každé auto má k dispozícií určitý počet farieb, no niektoré majú len jednu, ako je napr. Bentley Speed B (dolu na obrázku), ktoré dostanete, keď dosiahnete tuším 265 hviezdičiek.

 

Počas jazdy Vám pomáha Nitro, ktoré sa„dobíja“ tým, že narážate do pritivníkov, vďaka skokom, alebo  vyradením protivníka z trate (knock-outom). Novinkou v Asphalt 6 je aj tzv. Adrenaline. Je to stav Nitra, do ktorého sa dostanete vtedy, ak ho nazbierate toľko, až sa zaplní ukazovateľ a vyhodí Vám, že môžete tento typ zrýchlenia, veľmi účinného hlavne pri knock-oute, vypustiť a Vaše auto neuveriteľne zrýchli (dolu na obrázku).

Ak máte záujem si vyskúšať túto „pecku“ od Gameloftu, je k dispozícií: platená alebo free verzia. Obe sú samozrejme dostupné v iTunes, takže neváhajte a sťahujte, plne odporúčam!

Hra je dostupná pre všetky zariadenia s iOS 3.1.3 a vyšším. Je možné ju zakúpiť za 0,79 € v AppStore alebo v iTunes tu:

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/asphalt-6-adrenaline/id400973408?mt=8″]

1. septembra 2012
Fotománia

+