MojiPhone

Do redakcie sa nám dostala zaujímavá hra od slovenskej firmy ZAO s.r.o., ktorá sa venuje výhradne tvorbou aplikácií a hier pre platformu iOS a Android. Do ich portfólia spadajú aplikácie iRent.skiRent.cz a Najvýber. Najnovší prírastok má názov Bubble Billy. Je jednoduchá a zábavná hra, v ktorej sa snažíte dostať Billyho bezpečne, cez rôzne prekážky do cieľovej bubliny. Poďme sa bližšie pozrieť, čo nám táto hra ponúka.

Spustením hry nás privíta farebné logo firmy ZAO a následne jednoduché, statické menu, do ktorého hrá príjemná hudba. Ponuka pozostáva z tlačidiel „Play“, „Settings“, tlačidiel pre zdieľanie na sociálnych sieťach a vypnutie hudby alebo zvukov. V nastaveniach sa skrývajú ďalšie dve tlačidlá pre vynulovanie priebehu hry a pre zobrazenie informácií o autorovi. Osobne by som dal ponuku info do hlavného menu, pretože to nemá nič spoločné s nastaveniami. Poďme sa ďalej pozrieť na samotnú gameplay.

Stlačením tlačidla „Play“ sa dostaneme do ponuky, pre výber kapitoly. Vývojári pomenovali kapitoly, ako „themes“, teda témy, pretože, každá je tvorená iným prostredím. Spočiatku je otvorená samozrejme len jedna z piatich, pričom každá má 15 levelov. Po prejdení všetkých sa otvorí ďalšia, obtiažnejšia kapitola s novými prekážkami. Cieľom hry, ako som už naznačil v úvode, je dostať Billyho (žltú loptičku) do cieľovej bubliny. Billy je schopný odrážať sa od vhodne umiestnených stien, a niektorých prekážok, takže je len na Vás, akým smerom a akou silou ho hodíte. Po dotknutí prstom obrazovky sa zobrazí bodkovaná čiara, ktorá určuje smer  a veľkosť bodiek, ktorú meníte vzdialenosťou prsta od Billyho, určuje silu. Po uvoľnení, je loptička hodená.

Na ceste do bubliny, ktorá je cieľom Billyho cesty, sú rozmiestnené rôzne statické, ale aj dynamické prekážky. Či už sa jedná o pichľavé príšerky alebo o muchy, ktoré vletia do cesty práve, keď to najmenej čakáte, vždy musíte svoj hod načasovať a zvoliť presnú dráhu. Čo sa týka obtiažnosti, niektoré kolá sú jednoduché, no s niektorými som sa trápil veľmi dlho. Nahrané skóre sa vyhodnocuje podľa času, za ktorý ste daný level prešiel a podľa počtu pokusov.

Vývojári Bubble Billyho nám prezradili, že pracujú na ďalších leveloch, ktoré budú dostupné v pripravovanej aktualizácií. Taktiež pracujú na Android verzií hry.

Záver

Bubble Billy je vynikajúca zábavka pre voľné chvíle, v ktorej si precvičíte presnú mušku a svojím spôsobom aj logiku. Ak vás bavia hry tohto rázu, alebo si chcete oddýchnuť od akčnej streľby a závodných hier, určite odporúčam vyskúšať túto hru. Ako nedostatky by som označil určitú nevedomosť, ako funguje systém skórovania. V samotnej hre by som uviedol počet opakovaní a vo vyhodnotení chýba zobrazenie hviezdičiek, ktoré nájdete len pri výbere levelu. Samozrejme, toto sú len malé chybičky krásy, ktoré neovplyvňujú samotný gameplay.

Pre najrýchlejšieho čitateľa tu máme jeden promokód na bezplatné stiahnutie hry :  WRYY6PTHY6PN

Trailer:

Bubble Billy je dostupný za 0,79 €, pre všetky iPhone a iPod touch s iOS 3.0 a starším. Stiahnúť si ju môžete kliknutím na nasledovný odkaz:

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/bubble-billy/id525471584?mt=8″]

Bubble Billy HD je dostupný za 1,59 €, pre iPad s iOS 3.2 a starším. Stiahnúť si ju môžete kliknutím na nasledovný odkaz:

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/bubble-billy-hd/id532606282?mt=8″]

1. septembra 2012
Fotománia

+