MojiPhone

Celoslovenská anketa Smart Banka 2022 je v plnom prúde. Do hľadania banky, ktorá je jednotkou v oblasti smart funkcií sa púšťame spolu so širokou verejnosťou. Práve v hlasovaní na oficiálnej stránke ankety môžete aj vy pomôcť s identifikovaním tých najlepších bankových aplikácií aktuálneho roka.

O vašu priazeň sa uchádza aj ČSOB so svojou prepracovanou mobilnou aplikáciou ČSOB SmartBanking. Táto aplikácia dokáže plne nahradiť klasické elektronické bankovníctvo, no okrem toho ponúka široký zástup doplnkových funkcií, ktoré prídu vhod každému klientovi.

ČSOB SmartBanking je v týchto dňoch dokonca dostupná v novej verzii, kde opäť niečo pribudlo. To, že cez túto aplikáciu zvládnete vykonať všetky tradičné bankové operácie, je úplná samozrejmosť. Či už ide o platby, správu limitov, rôzne poistenia, dobitie kreditu na mobil či sledovanie menových kurzov, všetko nájdete pekne pod jednou strechou. Poďme sa pozrieť, aké ďalšie smart funkcie sa skrývajú v mobilnej aplikácii od ČSOB.

ČSOB vo svojej aplikácii smart funkcie označuje súhrnným termínom “SmartSlužby+”. Tieto služby sú jednou z aktivít ČSOB presahujúcou oblasť bankovníctva, označovanými aj ako “Beyond banking”. Jednoducho sú to doplnkové funkcie s pridanou hodnotou, ktoré nepatria medzi bežný a očakávaný štandard v bankových službách.

ParkDots: Koniec starostiam s parkovaním

Cestovanie do mesta autom môže byť niekedy trochu komplikované, hlavne v momente, kedy potrebujete zaparkovať. Bezplatné parkovacie miesta sú takmer vždy obsadené, a tak je väčšinou nutné siahnuť po platenej možnosti. S tým je spojené vyhľadanie vhodného parkoviska, platobného automatu a ešte musíte mať drobné na zaplatenie.

Celú túto otravnú logistiku zjednodušuje funkcia ParkDots, ktorá je integrovaná v aplikácii ČSOB SmartBanking. Vo viac ako 14 slovenských mestách je prostredníctvom tejto funkcie možné nájsť parkoviská, rovno s informáciami o cenách, a čo je dôležitejšie, veľmi jednoduchým spôsobom tu viete aj zaplatiť.

Okrem toho presne vidíte, na aký dlhý čas máte parkovné uhradené, aby ste sa nemuseli naháňať. K tomu sa pripája upozornenie pred vypršaním, aby ste mali dostatok času na prípadné predĺženie doby parkovania. Všetko potrebné máte priamo vo svojom mobile.

Bleskovky: V obraze nemusí byť len investor

Mať prehľad o najdôležitejšom dianí doma aj v zahraničí je dôležité, bez ohľadu na to, či patríte medzi aktívnych investorov alebo nie. Na to, aby ste boli stále v obraze, slúži funkcia Bleskovky, ktorá zobrazuje pravidelne aktualizované denné spravodajstvo, vrátane informácií zo športu a ekonomiky.

Sekcia Bleskovky zobrazuje všetky správy bez reklám v prehľadnej forme. Ako používateľ si môžete zvoliť, ktoré témy vás zaujímajú a vyradiť tie nerelevantné. Zaradená je tu aj sekcia Aktuálne témy, kde sú zobrazené správy, ktorými momentálne žije celé Slovensko. Zobrazenie správ si taktiež môžete triediť podľa tých najdôležitejších alebo najnovších. Presne podľa toho, čo vám vyhovuje najviac.

Nákup lístka IDS BK: Cestovanie bez komplikácií

Treťou doplnkovou smart funkciou, z oblasti presahujúcej bankovníctvo, je nákup cestovných lístkov v rámci integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja. Výber toho správneho dopravného prostriedku a zakúpenie cestovného lístka je v aplikácii ČSOB SmartBanking otázkou niekoľkých rýchlych kliknutí.

Efektívnym spôsobom sú tu zastrešené všetky funkcie potrebné pre pohodlné cestovanie bez starostí. Od vyhľadávania spoja, cez históriu častých jázd a priamu úhrada cestovného z aplikácie, až po prehľadné zobrazenie platnosti lístka.

Platnosť lístka sa navyše zobrazuje aj na úvodnej obrazovke ako lišta s postupným odpočítavaním. V aplikácii vidíte vždy presnú cenu svojej cesty, ako aj prípadné meškanie vášho spoja. Cestovanie integrovanou dopravou vďaka tomu nebolo nikdy jednoduchšie.

Investovanie do fondov: Smerom k svetlej budúcnosti

Asi pre nikoho nebude prekvapením, že mobilná banková aplikácia obsahuje aj možnosť pre pravidelné investovanie. V prípade ČSOB SmartBanking do tejto kategórie patrí napríklad investovanie do fondov. Pokojne aj do tých spoločensky zodpovedných.

Práve možnosť pravidelného investovania do fondov pritom patrí medzi jednu z najpoužívanejších funkcií, ktoré sú v aplikácii prítomné. Cesta k zriadeniu tohto typu investovania je veľmi jednoduchá. Celé to pozostáva z troch krokov – výberu fondu, podpísania dokumentov a zriadenia trvalého príkazu.

V aplikácii potom vidíte, ako sa vašej investícii aktuálne darí, môžete meniť výšku platobného príkazu, a v prípade záujmu svoje investovanie môžete rozšíriť aj o ďalšie fondy. V sekcii Fondy nájdete všetky potrebné informácie, vrátane prehľadu rizikovosti, celkového zhodnotenia od vzniku fondu či krátkeho popisu investičnej stratégie, aby ste vedeli, do čoho vlastne investujete svoje peniaze.

Investovanie do fondov | Zdroj: ČSOB

Ak aplikáciu ČSOB SmartBanking používate a jej funkcie sú pre vás pridanou hodnotou, dajte jej svoj hlas v našej ankete Smart Banka 2022 na https://www.smartbanka.sk/hlasovanie/. Hlasovanie prebieha do 20. marca 2022.

7. marca 2022
Fotománia

+