MojiPhone

Minulý rok bol pre developerov, ktorí vyvíjali pre platformu iOS, mimoriadne úspešný. Ich zárobok z aplikácií a hier vytvorených v tomto prostredí, prekonal hranicu 20 biliónov dolárov. Celkovo ide o 40% nárast, čo je nezanedbateľné číslo, a hovorí o neustálom pokroku obchodu od Apple.

Nebol to však jediný rekord, ktorý môže Apple označiť za prevratný. V tlačovej správe, ktorú vydala spoločnosť, tiež oslavuje hneď prvý deň roka. V ňom totiž zaznamenal Apple zisk neuveriteľných 240 miliónov USD, čo je najvyšší zisk z obchodu za jeden deň. Medzi najväčších ťahákov v tomto prípade patrili Super Mario Run, či Pokemon Go.

Náš tip
Apple vybral BEST OF pre rok 2016

App Store momentálne ponúka viac než 2.2 milióna aplikácií, čo je o 20% viac, než minulý rok. Apple tak celý tento rok z pohľadu App Store môže hodnotiť ako mimoriadne úspešný, a samozrejme, aj ziskový. Reportéri CBNC si však neodpustili aj trošku nepríjemných otázok, keď sa spýtali na spokojnosť zákazníkov. Odpoveď však bola uhýbavá, a podľa Apple treba nechať úspech App Store hovoriť sám za seba.

Zdroj: 9to5mac.com

7. januára 2017
Fotománia

+