MojiPhone

Spoločnosť Apple vytvorila patent na zariadenie, definované ako ultra-prenosný notebook s využitím hardwaru vo vašom iPhone, či dokonca aj v iPade. Vpodstate tak vznikne MacBook s vlastným grafickým procesorom, klávesnicou, konektormi. Operačný systém, pamäť RAM a iné komponenty by využíval práve z pripojeného zariadenia. iPad by tak mohol slúžiť ako displej a samotný iPhone preberie úlohy touchpadu na klávesnici.

Takáto možnosť spojenia technológií by dozaista mnohým uľahčila a zefektívnila prácu počas cestovania. S narastajúcim záujmom o zariadenia typu 2v1 by práve tento krok mohol otvoriť cestu ku konkurencieschopnosti na súčasnom trhu. Je však otázne, či daný patent niekedy uzrie svetlo sveta. Nakoľko by bol v rozpore s tým, ako Apple vníma svoje produkty. Spoločnosť tvrdí, že Macbook a iPad vidí ako samostatné zariadenia, každé slúžiace iným účelom, každé uspokojujúce iné potreby zákazníkov.

Patent samotný bol podaný v septembri minulého roku. Naznačuje nám to, že spoločnosť môže svoj nápad ešte stále skúmať. V prípade pokračovania trendu v poklese predajnosti tabletov, môže byť toto ten správny krok na vdýchnutie nového života do obchodovania s prenosnými zariadeniami.

Zdroj: cultofmac.com

24. marca 2017
Fotománia

+