MojiPhone

Do redakcie sa nám  dostala nová aplikácia Domáca knižnica od ukrajinského vydavateľstva Skyhorseapps, ktoré sa venuje vývojom a tvorbou hier, kníh, multimediálnych príručiek, audiokníh a iným. Aplikácia nás na prvý pohľad zaujala svojou cenou 2,69 €, za ktorú ponúka až 1400 diel slovenskej klasickej literatúry. Už nebudete musieť hľadať podobné knihy cez internet a po inštalácii budete mať vždy po ruke obrovskú zbierku kníh najlepších domácich autorov.

Aplikácia má jednoduché a ničím nerušené prostredie, podobné tomu z iBooks. Úvodná obrazovka je rozdelená na dve časti. V prvej sú zobrazené mená autorov a po kliknutí sa v druhej časti zobrazia fotografie autora, spolu s dielami z jeho tvorby. Na každej fotografii je malé tlačidlo, ktoré vás presmeruje na slovenskú wikipédiu, kde sa dozviete informácie o autorovi. V ponuke sú ďalšie tri tlačidlá pre klasické informácie o aplikácií, vyhľadávanie a zoznam obľúbených kníh.

Po vybraní jedného z ponúkaných diel sa zobrazí rozhranie takmer úplne zhodné s aplikáciou iBooks. Ponúka rovnaký efekt otáčania strán, prepínanie medzi denným a nočným režimom, vyhľadávanie v texte a nastavenie písma, jasu a farby pozadia. Okrem toho si môžete označiť knihu, ako obľúbenú a založiť si záložky pre obľúbené pasáže. Čo mi trocha vadí je to, že text nie je oddelený odsekmi, čím sa stáva sa trocha neprehľadným a kazí aj estetickú stránku samotnej „knihy“.

Autor nám prezradil, že podobná aplikácia je dostupná aj v Rusku a Ukrajine:

Domáca knižnica je jedným z našich produktov, z ktorého sa teraz stáva rad aplikácií. Spočiatku bola Domáca knižnica vyvinutá pre ruský a ukrajinský jazyk a pred pár dňami sa stala dostupná aj na Slovensku. Máme veľmi pozitívnu spätnú väzbu od našich zákazníkov v ruskom App Store, a veríme, že aplikácia bude zaujímavá a užitočná rovnako aj v slovenskom segmente.

Aplikácia Domáca knižnica sústreďuje veľmi bohatú zbierku známych diel slovenských autorov a poskytuje podobný komfort, ako iBooks. Výborne poslúži každému Slovákovi, ktorý nerád čítal povinné čítanie v škole a chce dobehnúť stratený čas. Študentom ušetrí čas hľadaním kníh v knižnici prípadne ušetrí peniaze pri ich kúpe. Okrem spomínaného formátovania textu som neobjavil chybu a aplikácia pracuje plynulo bez náhodných pádov.

Promokód pre prvého čitateľa článku: 

RF7XHLY3YJAK

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/domaca-kniznica/id578141050?mt=8″]

28. novembra 2012
Fotománia

+